TEORIA WSZYSTKIEGO

Teoria wszystkiego” to najnowszy film Terry’ego Gilliama, jednego z twórców legendarnej grupy Monty Python i reżysera tak kultowych filmów, jak „Monty Python i Święty Graal”, „12 małp”, „Parnassus” czy „Brazil”. „Teoria wszystkiego” jest niezwykłą wyprawą do szalonego, surrealistycznego świata Gilliama. To czarna – jak czarna dziura – komedia w gwiazdorskiej obsadzie, z nagrodzonymi Oscarami Christophem Waltzem, Mattem Damonem oraz Tildą Swinton.

 https://www.youtube.com/watch?v=_MuMPlrdYQE

W niedalekiej przyszłości ludzie zostają pozbawieni resztek prywatności, a odpowiedzią na każde – nawet najskrytsze ich pragnienia – są wszechobecne wirtualne usługi, którymi sterują wielkie korporacje.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


 

 

 

 

 

 

Ukrywający się przed światem ekscentryczny geniusz Qouen Leth (Waltz) otrzymuje od prezesa zarządu najpotężniejszego koncernu świata (Damon) tajną misję. Korzystając z wszelkich dostępnych ludziom środków ma rozszyfrować sens istnienia wszechświata. Jednak zanim rozwiąże największą ze wszystkich zagadek, musi zmierzyć się ze swoimi paranojami i obsesjami, szaloną psychoanalityczką (Swinton), namolnym szefem, tajemniczą nieznajomą, która chce z nim uprawiać wirtualny seks oraz czarną dziurą, która nieubłaganie zasysa cały wszechświat…  

 

c60a0ce17388a89f503202f15f6e8200

 

Scenariusz Pata Rushina zaintrygował mnie wieloma celnymi pytaniami, które zadaje ta zabawna, filozoficzna i poruszająca opowieść. Na przykład: co nadaje sens naszemu życiu? Co sprawia, że czujemy się szczęśliwi? Czy możemy w ogóle znaleźć odrobinę samotności w nieustająco kurczącym się świecie, gdzie wszyscy jesteśmy ze sobą połączeni? Czy ten świat jest pod kontrolą, czy wszystkim rządzi chaos? – zastanawia się sam  Terry Gilliam.  

(źródło: materiały prasowe)

 

W kinach od 23 maja. Nie przegapcie! 

 

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News