TEORIA WSZYSTKIEGO

Teoria wszystkiego” to najnowszy film Terry’ego Gilliama, jednego z twórców legendarnej grupy Monty Python i reżysera tak kultowych filmów, jak „Monty Python i Święty Graal”, „12 małp”, „Parnassus” czy „Brazil”. „Teoria wszystkiego” jest niezwykłą wyprawą do szalonego, surrealistycznego świata Gilliama. To czarna – jak czarna dziura – komedia w gwiazdorskiej obsadzie, z nagrodzonymi Oscarami Christophem Waltzem, Mattem Damonem oraz Tildą Swinton.

 https://www.youtube.com/watch?v=_MuMPlrdYQE

W niedalekiej przyszłości ludzie zostają pozbawieni resztek prywatności, a odpowiedzią na każde – nawet najskrytsze ich pragnienia – są wszechobecne wirtualne usługi, którymi sterują wielkie korporacje.

 

 

 

 

 

 

Ukrywający się przed światem ekscentryczny geniusz Qouen Leth (Waltz) otrzymuje od prezesa zarządu najpotężniejszego koncernu świata (Damon) tajną misję. Korzystając z wszelkich dostępnych ludziom środków ma rozszyfrować sens istnienia wszechświata. Jednak zanim rozwiąże największą ze wszystkich zagadek, musi zmierzyć się ze swoimi paranojami i obsesjami, szaloną psychoanalityczką (Swinton), namolnym szefem, tajemniczą nieznajomą, która chce z nim uprawiać wirtualny seks oraz czarną dziurą, która nieubłaganie zasysa cały wszechświat…  

 

c60a0ce17388a89f503202f15f6e8200

 

Scenariusz Pata Rushina zaintrygował mnie wieloma celnymi pytaniami, które zadaje ta zabawna, filozoficzna i poruszająca opowieść. Na przykład: co nadaje sens naszemu życiu? Co sprawia, że czujemy się szczęśliwi? Czy możemy w ogóle znaleźć odrobinę samotności w nieustająco kurczącym się świecie, gdzie wszyscy jesteśmy ze sobą połączeni? Czy ten świat jest pod kontrolą, czy wszystkim rządzi chaos? – zastanawia się sam  Terry Gilliam.  

(źródło: materiały prasowe)

 

W kinach od 23 maja. Nie przegapcie! 

 

Rate this post