Tęczowe kadry z 49. Parady Równości w USA

Grupa ludzi z tęczowymi flagami na platformie

Z pewnością 24 czerwca był w Ameryce wielkim dniem dla społeczności LGBTQ oraz ich sprzymierzeńców. Po raz 49. wyszli oni na ulice Nowego Jorku oraz innych miast Ameryki, aby dumnie paradować i mówić o swojej orientacji.

Według szacowań, przez ulice jedynie Nowego Jorku, przeszło 2 miliony ludzi. Jednocześnie, na korzyść wszystkich uczestników, w tym roku trasa hucznej parady została zmieniona. A to wszystko tylko i wyłącznie za sprawą, przyszłorocznych obchodów 50. rocznicy zamieszek z nocy 27 na 28 czerwca 1969 w Stonewall. Drogę poprowadzono tak, aby przyspieszyć przepływ parady oraz żeby obeszło się bez większych komplikacji przy węższych ulicach.

Mieszkańcy Ameryki, jak zawsze pojawili się w pełnej gotowości, aby dumnie kroczyć ramię w ramię ku pełnej tolerancji. Poniżej, zdjęcia ludzi dumnych z tego, kim są! Tuż obok zwykłych mieszkańców, można przyuważyć Cynthię Nixon, która sama od kilkunastu lat deklaruje się jako osoba biseksualna. Polityka Andrew Cuomo czy szefa kuchni, Sandrę Lee.

Zdjęcia: Getty Images
Tekst: Marta Porębska

Komentarze
Rate this post