Technologie i moda w parze, czyli Koduj z Karlie

dziewczyny uczące się kodowania i Karlie Kloss

Znacie Karlie Kloss? Nasza ulubiona modelka, były Aniołek Victoria’s Secret, ma świetny pomysł na spędzenie dwóch tygodni tegorocznych wakacji. Poznajcie akcję Kode with Klossy i przekonajcie się, że modelki to nie tylko ładne buzie.

Karlie po raz drugi szuka 21 młodych dziewczyn ciekawych nowych technologii, którym będzie mogła opłacić stypendium. Cała akcja wprawdzie kierowana jest do młodszych dziewczyn, ale i tak cieszy się sporym zainteresowaniem. Masz 13–18 lat? Jeśli tak, to aplikuj już teraz na dwutygodniowy obóz kodowania, na którym nie tylko będziesz mogła stworzyć własną aplikację, ale również poznać Klossy.

Dziewczyna siedząca na stołku, na ziemi stoją bagaże. Na zdjeciu widać napis #FlaitronSchool Pre-college Academy oraz #KodeWithKarlie Scholarship

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

W Stanach Zjednoczonych 57% osób, które uzyskują dyplom to kobiety, ale już w naukach informatycznych jest ich zaledwie 12%. Dwudziestotrzyletnia modelka chciałaby, aby to kobiety już niedługo rządziły branżą technologiczną. Czy jej się uda?

–Kodowanie będzie nadal odgrywać ogromną rolę w definiowaniu naszej przyszłości. Myślę, że to niezwykle istotne, żeby młode dziewczyny uczyły się kodowania najwcześniej jak to możliwe. Tym samym możemy pokazać, że mamy głos i mieć udział w tym, jak wygląda świat. Kodowanie tak samo jak taniec czy moda jest formą samoekspresji – tłumaczy modelka.

Gif, dziewczyna wypowiadająca się na temat kodowania

Karlie sama wzięła udział w wakacyjnym kursie kodowania w 2015 roku. Kodowanie stało się jednak dla niej czymś więcej, niż pasją na chwilę. Postanowiła dać szansę innym dziewczynom zafascynować się światem kodowania tak samo jak ona.

Aby uzyskać stypendium, należy nagrać sześćdziesięciosekundowy film, pokazujący czemu akurat ty masz dostać się na kurs i oznaczyć go #KodeWithKlossy. Zakwalifikowane dziewczyny poznają zasady programowania oraz jego język, dzięki któremu tworzone są przeróżne aplikacje. W 2015 roku dziewczyny kończące kurs musiały stworzyć oraz wdrożyć swoją własną apkę. Czy w tym roku będzie tam samo? Wszystko na to wskazuje!

Uczestniczki poprzedniej edycji nie tylko nauczyły się czegoś nowego, ale również stały się bardziej pewne siebie.

Dwie dziewczyny patrzące w swoje komputery

Karlie sukcesywnie stara się udowodnić, że – wbrew powszechnej nadal opinii – modelki, a również kobiety, to nie tylko ładne twarze czy ciało. Mamy dużo więcej do zaoferowania, a Klossy pomaga młodym dziewczynom odkryć to jak najwcześniej i wspomóc ich rozwój.

tekst | Olga Najdek

5/5 - (1 vote)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News