Techno jest kobietą. 9 artystek, które wystąpią 8 marca na „Panie Proszą Panów”

Zdjęcie dłoni kobiety przy stanowisku DJskim

Wielkimi krokami zbliża się inauguracja projektu promującego rosnącą w siłę kobiecą stronę muzyki elektronicznej.

Projekt zainicjowany przez portal Techno Jest Kobietą chce zaprezentować wam niezwykłe projekty muzyczne polskich arystek, szturmem podbijających polskie i europejskie kluby. Już 8 marca — w Dzień Kobiet, w warszawskim Kinie Luna, stery przejmą wspaniałe kobiety, które zabiorą nas w podróż po wszelakich zakamarkach muzyki.

To świat Kobiet, ale czym byłby bez Mężczyzn? Wedle tradycji znanej od lat, tej nocy do tańca Panie proszą Panów! A my przedstawiamy Wam 8 artystek, które zobaczycie i usłyszycie tej nocy!

UWAGA: Dwie pierwsze pule biletów zostały już wyprzedane, więc spieszcie się! Bilety dostępne tutaj. Więcej informacji na stronie wydarzenia na Facebooku.

1. Alex Blikst

Czarno-białe selfie dziewczyny

Na co dzień związana z Instytutem, debiut na scenie muzyki elektronicznej, który na pewno was nie zawiedzie!

2. An On Bast

An On Bast (Anna Suda) to kompozytorka i producentka muzyki elektronicznej. Rok 2006 to początek jej kariery: publikuje swój pierwszy album, zostaje wybrana spośród tysięcy kandydatów do udziału w Red Bull Music Academy w Melbourne.

Aktywna przez ostatnie 12 lat na międzynarodowej scenie klubowej i eksperymentalnej, zbudowała solidną reputację wysokiej jakości live-actów house i techno granych z użyciem instrumentów hardwarowych.

Wyjątkowa kombinacja jej bogatej wyobraźni i doskonałych zdolności technicznych pozwala jej serwować wyjątkowe doznania muzyczne. Podczas koncertów porusza się od samplera do automatu perkusyjnego, od syntezatora modularnego do efektów, wykazując naturalną i pewną więź ze swoimi maszynami. Rezultatem jest wysokiej jakości spektakl i całkowite zanurzenie w kreowanym przepływie muzycznej energii.

3. Anja Kraft

Lubi zaskakiwać mrocznymi, hipnotycznymi dźwiękami, zawsze perfekcyjnie budując napięcie przez cały mix. Odwaga i bezkompromisowość — DJ-ka ucieka od trendów i utartych schematów, pokazując publiczności wyłącznie własną, oryginalną wizję muzyki elektronicznej.

4. Carla Roca

Jedna z najbardziej kultowych polskich DJ-ek, na scenie od 2001 roku. Większość swojej kariery spędziła jeżdżąc po kraju i graniu w najlepszych klubach w Polsce. W swoich setach miesza intensywne, dynamiczne techno z melodyjnym tech-housem tworząc za każdym razem niezwykłą atmosferę poruszającą całą publikę.

5. Lulu Malina

Niewątpliwie jedna z barwniejszych postaci w świecie elektroniki. W trakcie swojej kariery przybierała wiele aliasów, które pokazują jak eklektyczną i różnorodną artystką jest Malina. Porusza się w klimatach tech house, techno oraz bardzo melodyjnych i orientalnych rytmach. Każdy jej set to nowe wcielenie sceniczne.

6. Mia Twin

Producentka, DJ-ka i organizatorka wydarzeń. W swoich setach łączy mocne brzmienia z wdzięczną melodyjnością. Pracuje nad produkcją, miksowaniem i masteringiem w Balkoi Studio. Obecnie w jej miksach najczęściej spotkamy nowoczesny house, techno, bassline, a nawet drum & bass.

7. Ola Teks

Prawdziwa miłośniczka winyli — jej kolekcja płyt sukcesywnie rośnie od 2008 roku. Słynie z eklektycznego stylu; czasami gra analogowe, głębokie, twarde, ale melodyjne dźwięki, z drugiej strony uwielbia słoneczny disco house i Chicago house.

8. Sukubizm

https://www.instagram.com/p/BmVektFA2tj/

Artystka wizualna i VJka. Współpracowała z największymi nazwiskami międzynarodowej sceny muzyki elektronicznej, między innymi z Niną Kraviz, Marcelem Dettmannem, Chrisem Liebingiem, Speedy J, Pan Potem, Oscarem Mulero, Marco Colombino i wielu innych DJ-ów techno. Współpracowała również z takimi nazwiskami jak Rejjie Snow, Crystal Fighters i Mike Skinner (The Streets). Doświadczenie zawodowe zdobywała na wielu festiwalach muzyki elektronicznej Eureopean (Parklife, Dour, Electric Picnic, Secret Garden Party, Reading i Leeds Festival, Instytut Festival) oraz miejscach (O2 Forum, POW, Egg, The Academy Dublin, La Trabendo Paris)

9. T A K A

Jedna z najbardziej energetycznych polskich artystek. Każdy jej występ jest odrębną historią, którą przekazuje przez swoją muzykę. W jej brzmieniach odnajdziemy prawie każdy odłam techno. Analogowe, elektroniczne brzmienia hipnotyzują a niezwykła energia bijąca zza decków porywa publiczność.

Rate this post