Categories: Polecamywydarzenia

Teatr na Stadionie Narodowym!

Stadion Narodowy stworzony z myślą o Euro 2012 zaskakiwał już wiele razy organizując w 2013 i 2014 roku najbardziej spektakularne wydarzenia w Polsce.

Teatr XL powstał dzięki Stowarzyszeniu Międzynarodowych Inicjatyw Artystycznych EduTeArt. O nawiązaniu współpracy zadecydowały wspólne cechy: międzynarodowość, wielokulturowość i pomysłowość. Od samego początku współpracował z ośrodkami kultury na całym świecie m.in. Crearc we Francji, Teatr Litensky w Omsku, Performing Arts at PUC Rio de Janeiro, Instituto Teatrale Europeo Rzym.

Teatr XL należy do teatrów dramatycznych. Powołali go do życia młodzi absolwenci szkoły aktorskiej, do których bardzo szybko dołączyli wybitni aktorzy starszego pokolenia jak Miriam Aleksandrowicz oraz reżyserzy jak Sergieui Timofieev czy Andre de la Cruz. Współpraca z twórcami z różnych części świata sprawia, że repertuar teatru wyróżnia się na tle tych dramatycznych stolicy. Jako JEDYNY zawodowy w Polsce zajmuje się też teatrem forum.

Jako pierwsza arena sportowa na świecie Stadion Narodowy będzie miał swój własny Teatr. Specjalny pokaz spektaklu „Lekarz mimo woli” 5 grudnia o godzinie 19.00, natomiast regularny repertuar rozpoczyna się już 6 grudnia. Bilety są już dostępne w sprzedaży poprzez stronę internetową Teatru XL.

Będzie śmiesznie (Lekarz mimo woli reż. Serguei Timofieev) i tajemniczo (Panny Dworskie reż. Andre de la Cruz, inspirowane Sznurem Hitchcocka), nie zabraknie też propozycji dla najmłodszych.

STADION NARODOWY TO MIEJSCE NOWOCZESNE, idące z duchem czasu. Jeśli więc teatr, to tylko z elastyczną i nowoczesną strukturą, ale tradycyjnie wysokim poziomem.

Szczegóły na teatrxl.com  oraz stadionnarodowy.org.pl

Tekst | materiały prasowe

Komentarze
Rate this post
kris

Recent Posts

Nostalgiczna kolaboracja Palace Skateboards x Calvin Klein

W świecie, w którym amerykański minimalizm zderza się z nowoczesną kulturą skate, współpraca Calvina Kleina…

1 dzień ago

Festiwal Wschód Kultury – Inne Brzmienia już w lipcu w Lublinie

„Inne brzmienia” to kultowy festiwal muzyki, którą trudno skategoryzować. Wszystko to, co nowatorskie i niepowtarzalne,…

3 dni ago

Egonlab – stylowe pokolenie dziadków i babć

Prawdziwa i zupełnie niespodziewana IT couple w wykonaniu osiemdziesięciolatków. Brzmi niewiarygodnie, prawda? Otóż od 2018,…

3 dni ago

Wiosną świat wygląda lepiej – w obiektywie smartfona

Wiosną, kiedy wszystko budzi się do życia – ludzie wyglądają jakoś lepiej, a przyroda wręcz…

3 dni ago

Chodź ze mną do przymierzalni – czyli kim jest brafitterka?

Brafitterka to osoba, która profesjonalnie zajmuje się doborem odpowiedniego do potrzeb biustonosza. To wykwalifikowana w…

5 dni ago

Nietypowy prezent na Dzień Ojca – jaki wybrać?

Jednym z najważniejszych dni w roku jest Dzień Ojca. Specjalnie na tę okazję przygotowywane są…

5 dni ago