Teatr na Stadionie Narodowym!

teatr xl

Stadion Narodowy stworzony z myślą o Euro 2012 zaskakiwał już wiele razy organizując w 2013 i 2014 roku najbardziej spektakularne wydarzenia w Polsce.

Teatr XL powstał dzięki Stowarzyszeniu Międzynarodowych Inicjatyw Artystycznych EduTeArt. O nawiązaniu współpracy zadecydowały wspólne cechy: międzynarodowość, wielokulturowość i pomysłowość. Od samego początku współpracował z ośrodkami kultury na całym świecie m.in. Crearc we Francji, Teatr Litensky w Omsku, Performing Arts at PUC Rio de Janeiro, Instituto Teatrale Europeo Rzym.

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

Teatr XL należy do teatrów dramatycznych. Powołali go do życia młodzi absolwenci szkoły aktorskiej, do których bardzo szybko dołączyli wybitni aktorzy starszego pokolenia jak Miriam Aleksandrowicz oraz reżyserzy jak Sergieui Timofieev czy Andre de la Cruz. Współpraca z twórcami z różnych części świata sprawia, że repertuar teatru wyróżnia się na tle tych dramatycznych stolicy. Jako JEDYNY zawodowy w Polsce zajmuje się też teatrem forum.

Jako pierwsza arena sportowa na świecie Stadion Narodowy będzie miał swój własny Teatr. Specjalny pokaz spektaklu „Lekarz mimo woli” 5 grudnia o godzinie 19.00, natomiast regularny repertuar rozpoczyna się już 6 grudnia. Bilety są już dostępne w sprzedaży poprzez stronę internetową Teatru XL.

Będzie śmiesznie (Lekarz mimo woli reż. Serguei Timofieev) i tajemniczo (Panny Dworskie reż. Andre de la Cruz, inspirowane Sznurem Hitchcocka), nie zabraknie też propozycji dla najmłodszych.

STADION NARODOWY TO MIEJSCE NOWOCZESNE, idące z duchem czasu. Jeśli więc teatr, to tylko z elastyczną i nowoczesną strukturą, ale tradycyjnie wysokim poziomem.

mapka

Szczegóły na teatrxl.com  oraz stadionnarodowy.org.pl

Tekst | materiały prasowe

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News