Tauron Nowa Muzyka 2019: Kogo musisz zobaczyć?

W Katowicach rusza festiwal Tauron Nowa Muzyka. Sprawdź w naszym zestawieniu TOP 5, kogo warto szczególnie zobaczyć na jednej z największych i najlepszych imprez z muzyką elektroniczną w Polsce!

KRAFTWERK

Wpływ tego legendarnego niemieckiego zespołu na muzykę elektroniczną we wszystkich jej odmianach jest nieoceniony. Kraftwerk swoje korzenie posiada w krautrocku i awangardzie wczesnych lat 70., ale z czasem płynnie przeszedł na gatunek muzyczny, który członkowie grupy określali jako „robot pop”. Do inspiracji ich eksperymentalnymi i wizjonerskimi dokonaniami przyznawali się m.in.: David Bowie, Depeche Mode czy Aphex Twin.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


APPARAT LIVE

Projekt muzyczny, którego twarzą i jedynym stałym członkiem jest Sascha Ring. Ten niemiecki diabelsko zdolny producent ogromną popularność zyskał jako członek zespołu Moderat, z którym w 2008 roku wydał jeden z najlepszych krążków w całej historii muzyki elektronicznej. W karierze solowej stawia na wyraziste electro wymieszane z popem i IDM. W 2018 roku zgarnął nagrodę za najlepszy filmowy soundtrack na festiwalu w Wenecji.

GUS GUS

Islandzki skład, który cieszy się w naszym kraju niezwykłą popularnością. Gus Gus w ciągu ponad 20-letniej kariery przemierzył całe morze muzyki elektronicznej. Zaczynali od popularnego w latach 90. trip-hopu, później przerzucili się na house, jazz i ostatecznie na techno. Ich koncerty to majstersztyk muzycznej mocy, tajemniczości, mroku, ale i radości życia. Islandia jest może zimną wyspą, ale muzyka stamtąd pochodząca, to gorący wulkan emocji.

SKEPTA

Jedna z najbardziej istotnych osobowości brytyjskiej sceny muzycznej. Jest zarówno uznanym MC, jak i znakomitym producentem. Zaliczany do grupy pionierów, który stworzyła gatunek grime. Uwielbiają go ludzie z przeróżnych środowisk, co zawdzięcza swojemu eklektycznemu podejściu do wykonywanego rzemiosła oraz napompowanym energią występów na żywo. Na swoim koncie ma wiele sukcesów, udało mu się zdobyć m.in. nagrodę Mercury.

OSCAR MULERO

Oscar Mulero to obecnie jeden z najlepszych DJ-ów i najważniejszy gracz na hiszpańskiej scenie techno. Potrząsa sceną elektroniczną już od trzech dekad. To także właściciel wytwórni Warm Up Recordings i Pole Recordings, który kocha grać na żywo, i który kocha doprowadzać do wrzenia publiczność.

Tekst: Kamil Downarowicz
Zdjęcie wyróżniające: Damian Kramski

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News