Tatuaż łączy pokolenia: Poznań Tattoo Konwent

Dziewczyna w tatuażach stojąca na scenie, dookoła ludzie

Dziś każdy, kto poważnie podchodzi do tatuowania swojego ciała, nie wybiera pierwszego, mijanego na ulicy studia tatuażu. Poznań Tattoo Konwent to jedno z wydarzeń, gdzie można spotkać najbardziej utalentowanych tatuażystów. Ponadto, w tym roku odbędzie się jego jubileuszowa, 20. edycja!

Tattoo Konwent to cykl wydarzeń związanych ze sztuką tatuażu i kulturą alternatywną, który już od 8 lat odbywa się w największych, polskich miastach. Pierwsza edycja konwentu miała miejsce w Gdańsku, w 2009 roku. Od tego czasu do grona miast goszczących wydarzenie dołączyły kolejno: Wrocław, Katowice, Poznań i Łódź. W Polsce w ostatnich latach wyraźnie wzrosło zainteresowanie sztuką tatuażu, a co za tym idzie, rozwinęła się branża tatuatorska.

Ubiegłoroczna, pierwsza edycja wydarzenia w Poznaniu, pobiła rekord frekwencji, która w trakcie tej edycji eventu wyniosła 8 322 osób. A już 25 i 26 marca w Poznaniu odbędzie się 20. edycja tego wydarzenia.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Mężczyzna w tatuażach, tatuujący czyjąś rękę
fot. Maciej Sitarz

Swoją obecność na imprezie potwierdziło ponad 300 tatuatorów, a na scenie muzycznej zagrają między innymi The Analogs oraz raper Miuosh. Wszystkie koncerty odbędą się w sobotę, ale na drugi dzień targów również przygotowana została masa atrakcji.

Stereotypy na temat tatuażu wciąż utrzymują się, szczególnie wśród osób, którym brakuje dostępu do rzetelnych źródeł informacji na temat tej sztuki. Niezaprzeczalnie dużą niechęcią w stosunku do tatuażu charakteryzuje się znaczną część osób starszych. Dlatego też tegoroczne motto targów brzmi: OLD’S COOL.

W związku z jubileuszową edycją chcieliśmy zrobić coś specjalnego. Mamy za sobą już 20 konwencji, stworzyliśmy wspólnie trochę historii. Myśleliśmy o tym, jak dojrzeliśmy i ta dojrzałość naturalnie skojarzyła się nam z osobami starszymi. Postanowiliśmy zaprosić na nasze wydarzenie seniorów, aby mogli się na własne oczy przekonać, na czym polega sztuka tatuowania. Wstęp dla nich będzie darmowy. Mamy świadomość, że tatuaż jest dla wielu starszych osób czymś niezrozumiałym, obcym i budzącym negatywne skojarzenia. Postaramy się to zmienić. Poprzez nasze działania, chcielibyśmy również zwrócić uwagę osób młodych na problemy ludzi starszych, często samotnych i odciętych od życia kulturalnego. Chcielibyśmy stworzyć przestrzeń, w której spotkać będą mogły się te dwa światy. Dlatego też zapraszamy uczestników konwencji do odwiedzenia nas ze swoimi rodzicami czy dziadkami — mówi Marcin Pacześny, główny organizator Tattoo Konwent i właściciel sieci salonów tatuażu Zajawa Tattoo.

Kobieta leżąca na łóżku w studio tatuażu
fot. Janusz Miller

Na liście rozrywek pojawią się również seminaria. To jedyne z atrakcji, za które trzeba będzie zapłacić dodatkowo. Warsztaty na temat stylu tatuażu black&grey poprowadzi Julia Szewczykowska z JuniorINK, wielokrotnie nagradzana i uwielbiana szczególnie przez żeńskie grono fanów tatuażu. Sztukę malowania pastelami przybliży uczestnikom Kuba Kujawa – znany tatuator i artysta charakteryzujący się wyjątkowym stylem. W przestrzeni MTP znajdować będą się również specjalne strefy. Na najmłodszych uczestników czekać będą profesjonalni animatorzy. Fani modnego wyglądu i oryginalnego stylu znajdą coś dla siebie w strefie mody i designu oraz na konwentowym merchu.

W przerwach między konkursami i występami artystów, ze sceny pobrzmiewać będą sety w wykonaniu dja tworzącego pod pseudonimem Auricom. Polską scenę elektroniczną podczas tej edycji reprezentować będzie także PZG i Lux Familiar. W czasie dwudniowego festiwalu nie zabraknie atrakcji z obszaru performansu. Zobaczyć będzie można ekstremalne pokazy podwieszania w wykonaniu nieprzewidywalnej Katy Kuns oraz sensualny występ płomiennowłosej mistrzyni burleski Foxy P.Cox. W programie znalazł się także popis GanRaptora i Slaanesh, specjalizujących się w shibari — sztuce układania więzów.

Jubileuszowej edycji konwentu towarzyszyć będzie również konkurs na najlepszy tatuaż w 10 kategoriach. Szczegóły dotyczące wszystkich kategorii znajdziecie TUTAJ.

Bilety dostępne są jeszcze w promocyjnych, przedsprzedażowych cenach. Jednodniowy: 35 PLN. Dwudniowy: 45 PLN. Koszt wejściówki VIP to 250 PLN. Więcej informacji na temat biletów znajdziecie na oficjalnej stronie POZNAŃ TATTOO KONWENT. Do zobaczenia w Poznaniu!

Zdjęcie wyróżniające: Janusz Miller

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News