Targi Towary: co ciekawego wydarzy się na Dworcu Łódź Fabryczna?

Kilku ludzi stojących w przestrzeni, na pierwszym planie mężczyzna w jeansowej koszuli z plecakiem, obok dziewczyna w ciemnym kapeluszu

Jubileuszowa, 10. edycja Targów Towary odbędzie się już w najbliższą sobotę. To inicjatywa, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Od pasjonatów sztuki i wycieczek kulinarnych, przez dobry polski design, aż po polską modę. Dlaczego nie może Was tam zabraknąć?

Towary to przede wszystkim nowoczesna przestrzeń wystawiennicza, stworzona dla ludzi z pasją; kreatorów mody, twórców sztuki użytkowej i producentów żywności. Jubileuszowa edycja Towarów to ciąg specjalnych wydarzeń towarzyszących. Zaczynając od tych poprzedzających same targi po dodatkowe eventy zaplanowane na dzień trwania Towarów. A teraz przejdźmy od ogółu do szczegółu.

W sobotę, na Dworcu Łódź Fabryczna czeka na Was kilka specjalnych stref:

Towary Wierzchnie – strefa kreatorów mody, w której znajdziemy kolekcje ubrań, ręcznie robioną biżuterię, a także torby, plecaki, portfele i dodatki. Stanowią miejsce, w którym definicja oryginalności zostanie określona na nowo.

Towary Vintage – nowa strefa, która przeniesie Was prosto do perełek z poprzednich dekad.

Towary Wyselekcjonowane – najlepsi Polscy projektanci wybrani przez nas dla Was!

Obraz dziewczyny z zamkniętymi oczami i rozchylonymi ustami

Towary Uliczne – najlepszy polski streetwear.

Towary Użytkowe – kategoria stworzona dla twórców sztuki użytkowej. Polscy reprezentanci designu wystawią meble, wyroby ceramiczne i lampy, a więc przedmioty codziennego użytku.

Towary Apetyczne – gastronomiczna strefa skupi lokalnych piekarzy, cukierników oraz sadowników. Towary Apetyczne zapewnią zdrową, ekologiczną żywność a regionalnym akcentem. W szerokiej ofercie strefy gastronomicznej również miłośnicy kuchni wegetariańskiej i wegańskiej znajdą coś dla siebie.

Towary Małe – strefa kreatorów tworzących z myślą o najmłodszych. Oprócz produktów przeznaczonych dla dzieci, to również miejsce, w którym najmłodsi będą mogli spędzić bezpiecznie czas pod nieobecność rodziców. W świetlicy profesjonaliści zadbają nie tylko o bezpieczeństwo pociech, ale także o ich dobrą zabawę.

Jak już wspomnieliśmy, X edycja Towarów to także ciąg wydarzeń towarzyszących. Pop Up Store Towary x Fashion Dealers, będzie pełen wydarzeń, które pobudzą łódzką kulturę.

To przestrzeń wykreowana przy ulicy Piotrkowskiej 87 w Łódzkim Centrum Wydarzeń. Znajdziecie tam wyselekcjonowanych polskich projektantów takich jak; Bola, Cat Cat, DOOM 3000,Edyta Jermacz,Illa.MAC, Lie Sex Die, Małgorzata Salamon, OdioPieczarkowski, RAG, ROWK, Senveniu czy Sylwia Rochala.

Spodziewajcie się pokazów filmowych Fashion Movie oraz bezpłatnych pokazów filmów pełnometrażowych o różnorodnej tematyce. Wystaw i wernisaży zaczynając od Zbigniewa Olszyny i fotografii Podolak, Wilińska.

Ostatni punkt slow shopping, czyli Towary x Showroom Tour. Towary to nie tylko nowoczesna przestrzeń wystawiennicza ale również chęć działania w imię idei promocji najlepszych i wschodzących polskich projektantów, producentów i twórców. Już 27 maja będziecie mogli wziąć udział nie tylko w samych targach ale również w spacerze po najmodniejszych butikach i showroomach na ulicy Piotrkowskiej.

Mapka Towary x Showroom Tour

Łódzkie showroomy to przestrzeń znana nie tylko Łodzianom.  Już po raz drugi razem z Łódzkim Centrum Wydarzeń powstanie Showroom Tour. To okazja do spaceru i zakupów zygzakiem ulicą Piotrkowską. Slow shopping to świetna okazja do zapoznania się z najnowszymi kolekcjami najlepszych projektantów, młodych kreatorów polskiej mody. Zobaczycie modę autorską, unikatową, wdzięczną, pomysłową, wygodną, fashion, jakościową i godnie wyprodukowaną w naszym kraju.

Wiele innych wydarzeń towarzyszących zostanie ogłoszonych na Facebooku Towary oraz na samym wydarzeniu. Śledźcie na bieżąco!

Towary zaproszenie na targi

Rate this post