Targi Towary: co ciekawego wydarzy się na Dworcu Łódź Fabryczna?

Kilku ludzi stojących w przestrzeni, na pierwszym planie mężczyzna w jeansowej koszuli z plecakiem, obok dziewczyna w ciemnym kapeluszu

Jubileuszowa, 10. edycja Targów Towary odbędzie się już w najbliższą sobotę. To inicjatywa, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Od pasjonatów sztuki i wycieczek kulinarnych, przez dobry polski design, aż po polską modę. Dlaczego nie może Was tam zabraknąć?

Towary to przede wszystkim nowoczesna przestrzeń wystawiennicza, stworzona dla ludzi z pasją; kreatorów mody, twórców sztuki użytkowej i producentów żywności. Jubileuszowa edycja Towarów to ciąg specjalnych wydarzeń towarzyszących. Zaczynając od tych poprzedzających same targi po dodatkowe eventy zaplanowane na dzień trwania Towarów. A teraz przejdźmy od ogółu do szczegółu.

W sobotę, na Dworcu Łódź Fabryczna czeka na Was kilka specjalnych stref:

Towary Wierzchnie – strefa kreatorów mody, w której znajdziemy kolekcje ubrań, ręcznie robioną biżuterię, a także torby, plecaki, portfele i dodatki. Stanowią miejsce, w którym definicja oryginalności zostanie określona na nowo.

Towary Vintage – nowa strefa, która przeniesie Was prosto do perełek z poprzednich dekad.

Towary Wyselekcjonowane – najlepsi Polscy projektanci wybrani przez nas dla Was!

Obraz dziewczyny z zamkniętymi oczami i rozchylonymi ustami

Towary Uliczne – najlepszy polski streetwear.

Towary Użytkowe – kategoria stworzona dla twórców sztuki użytkowej. Polscy reprezentanci designu wystawią meble, wyroby ceramiczne i lampy, a więc przedmioty codziennego użytku.

Towary Apetyczne – gastronomiczna strefa skupi lokalnych piekarzy, cukierników oraz sadowników. Towary Apetyczne zapewnią zdrową, ekologiczną żywność a regionalnym akcentem. W szerokiej ofercie strefy gastronomicznej również miłośnicy kuchni wegetariańskiej i wegańskiej znajdą coś dla siebie.

Towary Małe – strefa kreatorów tworzących z myślą o najmłodszych. Oprócz produktów przeznaczonych dla dzieci, to również miejsce, w którym najmłodsi będą mogli spędzić bezpiecznie czas pod nieobecność rodziców. W świetlicy profesjonaliści zadbają nie tylko o bezpieczeństwo pociech, ale także o ich dobrą zabawę.

Jak już wspomnieliśmy, X edycja Towarów to także ciąg wydarzeń towarzyszących. Pop Up Store Towary x Fashion Dealers, będzie pełen wydarzeń, które pobudzą łódzką kulturę.

To przestrzeń wykreowana przy ulicy Piotrkowskiej 87 w Łódzkim Centrum Wydarzeń. Znajdziecie tam wyselekcjonowanych polskich projektantów takich jak; Bola, Cat Cat, DOOM 3000,Edyta Jermacz,Illa.MAC, Lie Sex Die, Małgorzata Salamon, OdioPieczarkowski, RAG, ROWK, Senveniu czy Sylwia Rochala.

Spodziewajcie się pokazów filmowych Fashion Movie oraz bezpłatnych pokazów filmów pełnometrażowych o różnorodnej tematyce. Wystaw i wernisaży zaczynając od Zbigniewa Olszyny i fotografii Podolak, Wilińska.

Ostatni punkt slow shopping, czyli Towary x Showroom Tour. Towary to nie tylko nowoczesna przestrzeń wystawiennicza ale również chęć działania w imię idei promocji najlepszych i wschodzących polskich projektantów, producentów i twórców. Już 27 maja będziecie mogli wziąć udział nie tylko w samych targach ale również w spacerze po najmodniejszych butikach i showroomach na ulicy Piotrkowskiej.

Mapka Towary x Showroom Tour

Łódzkie showroomy to przestrzeń znana nie tylko Łodzianom.  Już po raz drugi razem z Łódzkim Centrum Wydarzeń powstanie Showroom Tour. To okazja do spaceru i zakupów zygzakiem ulicą Piotrkowską. Slow shopping to świetna okazja do zapoznania się z najnowszymi kolekcjami najlepszych projektantów, młodych kreatorów polskiej mody. Zobaczycie modę autorską, unikatową, wdzięczną, pomysłową, wygodną, fashion, jakościową i godnie wyprodukowaną w naszym kraju.

Wiele innych wydarzeń towarzyszących zostanie ogłoszonych na Facebooku Towary oraz na samym wydarzeniu. Śledźcie na bieżąco!

Towary zaproszenie na targi

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News