Categories: podróże

Talaria Resort & SPA: wyjątkowe miejsce dla kobiet

To coś więcej niż zwyczajny hotel połączony ze SPA. Jest to miejsce, które zostało stworzone specjalnie z myślą o kobietach, niezależnie od tego, czy chcą spędzić weekend w ciszy i spokoju, czy urządzić sobie babski weekend z przyjaciółkami.

Skąd wzięła się nazwa Talaria? Otóż jest to nawiązanie do starogreckiego określenia „skrzydlatych sandałów”, które były atrybutem mitologicznego boga, Hermesa. Określenie to jest również synonimem komfortu oraz lekkości w chodzeniu po wyboistych ścieżkach życia.

Talaria Resort & SPA znajduje się w Trojanowie koło Garwolina, raptem 93 kilometry od Warszawy. To zabytkowy, XIX-wieczny pałac, otoczony 25 hektarowym parkiem. Zabytek przez wiele lat był pozostawiony bez opieki, jednak dzisiaj otrzymał swoje drugie życie. A to wszystko właśnie dzięki kobietom, które stanowią główną inspirację oraz siłę napędową tego miejsca.

Co oznacza w praktyce, że hotel został stworzony z myślą o kobietach? Tyle że cała załoga Talaria Resort & SPA z należytą starannością dopilnuje, żeby każda z kobiet podczas pobytu w tym miejscu, poczuła się absolutnie wyjątkowo. Niezależnie od wszystkiego. Można tu przyjechać zarówno po to, by ukryć się przed całym światem, jak również by zabłyszczeć. Napić się domowego soku z malin lub delektować się Dom Perignon.

Czas można spędzić aktywnie lub po prostu poleniuchować i odciąć się od codziennych obowiązków, leżąc w łóżku z ulubioną książką. Może być to także czas, w którego trakcie zadbacie o swoją kondycję i urodę — do dyspozycji jest siłownia oraz cała gama zabiegów SPA, które pomogą się zrelaksować, odżywić skórę, czy zlikwidować kilka zmarszczek. Ponadto, w ofercie hotelu znajduje się szereg cyklicznych wydarzeń, takich jak: warsztaty rozwojowe i artystyczne oraz mnóstwo innych, które pomogą każdej z kobiet odkryć na nowo samą siebie.

Talaria Resort & SPA składa się z 34 komfortowych pokojów znajdujących się w Pałacu i Pawilonie Parkowym. Nie są to jednak zwyczajne, standardowe pokoje znane nam z innych hotelów. Inspiracją dla wystroju były zainteresowania, osiągnięcia i sylwetki znanych kobiet. Nowoczesność została połączona z odrestaurowanymi meblami i kobiecymi detalami, dzięki czemu udało się stworzyć komfortowe i przytulne miejsca, które pozostawią z całą pewnością niezapomniane wrażenia.

Co jeszcze kryje w sobie Talaria? Poza wspomnianą już strefą wellness & SPA, goście mają do dyspozycji dwie restauracje, herbaciarnie, lobby & cocktail bar, oranżerie. Jest również Biblioteka Carpe Diem, w której panie nie tylko będą mogły zaczytać się w jednym z książkowych bestsellerów, ale także skosztować wyśmienitych, specjalnie wyselekcjonowanych win.

Jak widać, opcji jest mnóstwo: od spędzenia czasu sam na sam ze sobą, do babskiego weekendu z przyjaciółkami, czy nawet organizacji biznesowego spotkania. Więcej niezbędnych informacji można znaleźć na oficjalnej stronie Talaria Resort & SPA. Na koniec jeszcze jedna informacja. Talaria została stworzona z myślą o kobietach i to one są tu na pierwszym planie, ale nie oznacza to, że miejsce jest zamknięte na mężczyzn. Panowie, z całą pewnością wy również znajdziecie tutaj coś dla siebie.

Komentarze
Rate this post
Klarysa Marczak

Share
Published by
Klarysa Marczak

Recent Posts

Dlaczego kreatory www ciągle zyskują na popularności? Jak wybrać najlepsze narzędzie?

Jeśli chcesz stworzyć własną stronę internetową, masz do wyboru dwie drogi: albo zwrócisz się do…

3 dni ago

Nowy album Florence + the Machine „Dance Fever” – bajka w 14 utworach

Jeden z najoryginalniejszych zespołów brytyjskich, Florence + the Machine powraca z baśnią zainspirowaną zjawiskiem tanecznej…

3 dni ago

Taco Hemingway powraca z podwójną siłą

Tak, dobrze przeczytaliście. Po ponad dwóch latach wymuszonej przerwy, Taco Hemingway powrócił na scenę. Trasa…

4 dni ago

Dlaczego kochamy krew i łzy? Fenomen true crime

Podcasty opowiadające o brutalnych morderstwach, rozczłonkowanych zwłokach i ludziach znikających w niewyjaśnionych okolicznościach na stałe…

4 dni ago

Active Noise Canceling – historia redukcji hałasu od 1933 roku…

Słuchawki z redukcją szumów są popularne od kilku lat, ale zastanówmy się, jak to działa…

5 dni ago

Co dzieje się z Aniołkami Victoria’s Secret?

Aniołki Victoria’s Secret to legendy świata mody i modelingu. Najpiękniejsze kobiety świata, o idealnych proporcjach…

5 dni ago