Tak wyglądałoby 7 cudów świata, gdyby tylko przetrwały próbę czasu

Widok miasta z kolosem i bez kolosa rodyjskiego

Planując podróże zastanawiacie się jakie zabytki warto zwiedzić w danym kraju. Niestety to, co zobaczycie na miejscu będzie tylko ułamkiem wspaniałości, która cieszyła oczy współczesnych. Większość obiektów uznanych za 7 cudów świata ostała się delikatnie mówiąc w niekompletnym stanie.

Jak gigantyczny było Kolos Rodyjski, lub jak pięknie mieniła się w słońcu zewnętrzna powłoka Wielkiej Piramidy w Gizie? Zanim staniecie przed tymi zdekompletowanymi obiektami zobaczcie, co tak naprawdę podziwiano w czasach ich świetności.

Dzisiaj zabieramy Was na wycieczkę po 7 cudach świata. Jak wiemy, do dzisiaj próbę czasu przetrwała jedynie (i to też nie do końca) Wielka Piramida w Gizie.

Mimo tego, że prawie wszystkie cuda świata popadły w ruinę, para projektantów z Budget Direct postanowiła przywrócić je do życia, pokazując, jak wyglądały w czasach swojej świetności.

Naszym celem było zainspirowanie ludzi do ponownego odkrycia dawno zapomnianych cudów starożytnego świata. Rezultatem naszego projektu jest siedem pięknych rekonstrukcji, które mamy nadzieję, dadzą nowe światło na znane, a z drugiej strony dawno zapomniane miejsca.

Zapnijcie pasy, zaczynamy wycieczkę!

1. Wielka Piramida w Gizie

2. Wiszące ogrody Semiramidy

3. Świątynia Artemidy w Efezie

4. Posąg Zeusa w Olimpii

5. Mauzoleum w Halikarnasie

6. Kolos Rodyjski