Szymon Weiss „LASH 101” EP z remiksami techno legend

Stanislav Tolkachev Szymon Weiss Coffee Karma Warszawa
Fot. Krzysztof Grabań

Szymon Weiss wydał Epkę Lash 101z remiksami techno-legend Neila Landstrumma i Stanislava Tolkacheva. Dla fanów techno to must have na playliście, bo brzmieniowo ta muzyka rozszerza rzeczywistość. Przestrzeń i kryształ. Bardzo dobra produkcja.

Warszawski producent i kompozytor muzyki elektronicznej i akustycznej, Szymon Weiss, wypuścił nowe EP “LASH 101”, zawierającą remiksy legendarnych artystów techno – Neila Landstrumma i Stanislava Tolkacheva.

Rave, ale ze łzami w oczach

Weiss przesuwa granice swojego charakterystycznego romantyzmu, i łączy złożone, chłodne tekstury z euforycznym rejwowym bitem. To miksy bogate, wyrafinowane o wzorowej inżynierii. Sam mówi, że “w założeniu karkołomne”. Otóż, nie myli się bo materiał pobudza jak kofeina, choć jednocześnie się wzruszasz. Red Bull z wódą, ale jednak MDMA.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Szymon Weiss Lash 101 EP

Remiksy Neila Landstrumma i Stanislava Tolkacheva to dalekie interpretacje oryginału Weissa. Każdy z artystów nadaje trzyma swój wartościowy styl. Remix Landstrumma utworu “LASH 101” to dubowo-basowe techno, half-time, przepleciony stabami które Neil grał dla Tresora w połowie lat 90ych. Natomiast Tolkachev stworzył przestrzenną podróż przez swój typowy industrialny minimalizm. To dotychczas jego najbardziej złożony utwór. Z okazji wydania “LASH 101” Instytut Records organizuje imprezę wydawniczą w klubie Transformator we Wrocławiu 28 kwietnia 2023 roku. Więcej informacji na oficjalnej stronie internetowej szymonweiss.com

Zobacz też: Wolne Miasto Ravekjavik 2023

Wolne Miasto Ravekjavik 2023

5/5 - (1 vote)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News