Szwedzki trip

#1 Turning Torso

1 (1)
http://bit.ly/14vE3zx

Chociaż nie jest to miejsce, do którego może wejść każdy, warto spojrzeć na nie z boku. Budynek ma aż 54 piętra i jest jednym z najbardziej znanych wieżowców w Szwecji. Nie byłoby w nim nic dziwnego, gdyby nie fakt, że budowla jest przekręcona o 90 stopni.

 

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


#2 Malmö Konsthall

http://on.fb.me/1uuve2P
http://on.fb.me/1uuve2P

Jeżeli jesteś fanem sztuki, nie możesz opuścić miasta bez odwiedzenia tego miejsca. Jest to ogromna hala wystawowa, łącząca sztukę klasyczną i nowoczesną. Co niedzielę odbywają się tam targi, na których znajdziemy dzieła wielu artystów.

 

#3 Folkets Park 

http://bit.ly/1qN0Hb4
http://bit.ly/1qN0Hb4

To jeden z najstarszych i najbardziej znanych parków na świecie. Na pewno nie należy do standardowych ze względu na jego funkcjonalność, każdy znajdzie tam coś dla siebie. Od muzycznych scen, przez bary, restauracje, pola golfowe aż po ogromną zieloną przestrzeń, którą zimą częściowo zamienia w lodowisko.

 

#4 Most nad Sundem

http://www.rindomuito.com.br/voce-iria/
http://www.rindomuito.com.br/voce-iria/

Jeden z najciekawszych mostów na świecie. Dobrze widzicie – konstrukcja urywa się w pewnym momencie, jednak to żadna wpadka, a celowe działanie. Dalej jest po prostu wjazd do tunelu, którym pokonuje się resztę drogi. Most łączący Malmö i Kopenhagę ma nie utrudniać statkom poruszania się po morzu.

#5 Spectral Self Container

http://bit.ly/1u9nJMY
http://bit.ly/1u9nJMY

Jedna z pierwszych rzeczy, na jakie wpada się zaraz po przybyciu do Malmö. Zlokalizowana blisko dworca centralnego konstrukcja jest instalacją sztuki nowoczesnej. Być może nie wygląda, ale cieszy się naprawdę dużą aprobatą turystów, którzy prawdopodobnie zrobili sobie tu jakiś milion selfie.

Tekst | Paweł Taranowski

 

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News