Szwedzi stworzyli aplikację na smartfona, która ma pomóc w walce z depresją

Dziewczyna siedząca na drewnianym pomoście nad jeziorem

Kolejki do psychologów, psychiatrów i psychoterapeutów na całym świecie zdają się zaczynać przy okienku rejestracyjnym i kończą trzy lata później. Aby pomóc wszystkim oczekującym na pomoc w walce z depresją powstała szwedzka aplikacja The Flow.

The Flow jest aplikacją na smartfony, która pomaga osobom oczekującym na wizytę u profesjonalisty. Brzmi jak fragment z książki science fiction? Jak się okazuje, pomysł nie jest wcale taki nowy, przez ostatnie kilka lat na rynek były wypuszczane podobne aplikacje, jednak żadna z nich nie osiągnęła większego sukcesu.

the flow app Szwedzi stworzyli aplikację na smartfona, która ma pomóc w walce z depresją

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Jeśli chodzi o zdrowie, nie tylko Polska zmaga się z wielomiesięcznymi kolejkami do specjalistów, ten sam problem dostrzegli szwedzcy naukowcy z Malmö, którzy utworzyli zaaprobowaną przez rząd aplikację-terapeutę. Ich pomysł ma być skierowany do osób w potrzebie, które nie mają dostępu do potrzebnej im terapii, czy po prostu specjalisty, który mógłby im doradzić.

The Flow została skonstruowana na podstawie ostatnich badań z zakresu neurobiologii i psychologii. Ta baza danych została skumulowana w postaci dostępnego o dowolnej porze czatu, listy technik medytacji, ćwiczeń psychicznych i filmików informacyjnych. Mały psychologiczny świat zamknięty w jednej aplikacji. Dodatkowo dostępnych jest 18 lekcji, które pomagają osobom próbującym wyleczyć się z depresji.

Więcej o aplikacji można przeczytać na oficjalnej stronie The Flow App.

Tekst: Olga Sawczuk

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News