"Sztuka marynarki" według Chi-Chi Ude.

Na marynarkę można spojrzeć w różny sposób, co też niejeden projektant już uczynił. Wyzwanie to podjęła również Chi-Chi Ude, projektantka polsko-nigeryjskiego pochodzenia, która postanowiła wprowadzić na polskie ulice trochę kolorowego szaleństwa hipnotyzujących barw Afryki. Już 31 lipca odbędzie się wernisaż jej wystawy „Sztuka marynarki”.

Projektantka wykorzystując klasyczne formy męskich marynarek i kobiecych żakietów dodała im odrobinę ekstrawagancji, ryzykując, że być może Polacy nie będą mieli odwagi założyć tak intensywnych kolorów. Jak się okazało, jej pomysł spotkał się z szerokim zainteresowaniem. Pozytywny odbiór stał się katalizatorem do realizacji marzenia i powołania do życia autorskiej marki modowej.

Chi-Chi Ude Fot. Zofia Gawryś

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Projekty Chi-Chi Ude charakteryzuje geometryczna powtarzalność, kontrast kolorystyczny, współgrające z minimalistyczną formą. Faktura i wzór stanowią bowiem punkt wyjścia podczas projektowania. Projektantka wciąż poszukuje świeżych środków wyrazu, złotego podziału otaczającej rzeczywistości, a zarazem nieoczywistych połączeń i dekonstrukcji.

Dopełnieniem każdej realizacji jest współpraca z cenionymi artystami, którzy swoją osobistą interpretacją wzbogacają projekt, rozwijając go do formy artystycznego dialogu. Stąd sesje, z których zdjęcia będzie można obejrzeć na wystawie obok projektów Chi-Chi Ude, są tak nietypowe. Każdy zaproszony do udziału w zdjęciach wnosi do ich bowiem niepowtarzalny element swojej osobowości. Muzycy, graficy, styliści, artyści, przyjaciele. To osoby, które doskonale wchodzą w dialog z projektami Chi-Chi Ude, uzupełniają je, tworząc spójną historię opowiadaną za pomocą obiektywów cenionych fotografików.

Wystawa Chi-Chi Ude Plakat bez RAMY

W trakcie wernisażu odbędzie się koncert akustyczny Ifi Ude, Michała Chęcia i Macieja Cierlińskiego. Gościnnie wystąpi również DJ Varjat (Vienio).

 31 lipca, Galeria Sztuki Wystawa, 19:00.

Wydarzenie: facebook.com/events/1502663496691212.

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News