Szkocja pierwszym krajem z edukacją seksualną włączającą LGBTQ

Flaga Szkocji połączona z tęczową flagą

To już oficjalne: Szkocja, jako pierwszy kraj na świecie wprowadzi do swoich szkół edukację seksualną, która nie będzie pomijała w swoich treściach społeczności LGBTQ.

Wszystkie szkoły w Szkocji muszą wprowadzić do swojego programu edukacji seksualnej tematy związane ze społecznością LGBTQ – tak zostało zadecydowane kilka dni temu przez rząd. Na lekcjach zostaną poruszone takie tematy jak: historia równości i ruchów LGBT, sposoby na radzenie sobie z homofobią i transfobią oraz odkrywanie własnej tożsamości płciowej.

Jest to bez wątpienia olbrzymi krok, nie tylko dla Szkocji, ale całego świata, szczególnie biorąc pod uwagę opublikowany ostatnio raport dotyczący zdrowia psychicznego osób LGBTQ, o którym pisaliśmy kilka dni wcześniej. Czy doczekamy się kiedyś takiego oficjalnego kroku w Polsce? Mamy taką nadzieję!

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News