Categories: artfilm

Sześć kultowych filmów z seksem w roli głównej

Erotyka w kinie to nie tylko szokujące sceny BDSM, czy rozpalające zmysły kostiumy, to także wgląd we współczesne spojrzenia na sztukę, styl i nasz stosunek do seksu. Dzisiaj przedstawiamy Wam 6 filmów z seksem w roli głównej.

Zobacz także: Pięć filmów od oglądania których pocieknie Wam ślinka

Lolita (1962)

Adaptacja niesławnej powieści Vladimira Nabokova opowiada historię Humberta, który po przeprowadzce do Stanów, wynajmuje pokój w domu wdowy Charlotte Haze. Tam spotyka Lolitę – córkę Charlotte, która natychmiast staje się jego obsesją…

Zagadka nieśmiertelności (1983)

Życie dwójki wampirów Miriam i Johna, granych przez (nie)śmiertelnie seksownych Davida Bowiego i Catherine Denevue, zostaje zakłócone przez niespodziewane starzenie się mężczyzny. Para decyduje się zatrudnić geriatrę dr Sarę Roberts, która wkrótce staje się kochanką Miriam.

Nagi instynkt (1992)

Legendarnej sceny z Sharon Stone chyba nie trzeba nikomu przedstawiać? Nagi instynkt słynie z perfekcyjnego ukazania erotycznej gry prowadzonej przez jedną z największych hollywoodzkich femme fatale – Catherine, będącej jednocześnie główną podejrzaną w sprawie o morderstwo.

Sekretarka (2002)

Jeżeli rozczarowało Was 50 twarzy Greya, a chcecie zobaczyć film z wątkiem BDSM, to z pewnością warto postawić na Sekretarkę. W przeciwieństwie do Greya nie ma tu jednak miejsca na aseksualne i nudne przedstawienia tego typu związku, w Sekretarce BDSM ukazane jest jako seksualne wyzwolenie głównej bohaterki poprzez jej nietypową relację z szefem.

Anatomia piekła (2004)

Anatomia piekła opowiada o kobiecie, która decyduje się zapłacić nieznajomemu za spędzenie z nią czterech kolejnych nocy. Podróż przez odkrywanie własnej seksualności w filmie Catherine Breillat przedstawionajest bez słodkiej otoczki, typowej dla porno, czy innych przedstawień seksu w filmach, tutaj erotyczną rzeczywistość widzimy bez filtra, taką, jaka właśnie jest.

Życie Adeli (2013)

Film, który zyskał powszechne uznanie wśród publiczności i krytyków, to klasyczna historia o dojrzewaniu przeniesiona na zupełnie nowy grunt. Rozkwitająca miłość pomiędzy tytułową Adèle i Emmą prowadzi widza przez miłość i radość, ale także cierpienie i ból, związane ze zmieniającą się dynamiką w związku dwóch kobiet.

Tekst: Amelia Zajączkowska

Komentarze
Rate this post
Klarysa Marczak

Recent Posts

Festiwal Wschód Kultury – Inne Brzmienia już w lipcu w Lublinie

„Inne brzmienia” to kultowy festiwal muzyki, którą trudno skategoryzować. Wszystko to, co nowatorskie i niepowtarzalne,…

2 godziny ago

Egonlab – stylowe pokolenie dziadków i babć

Prawdziwa i zupełnie niespodziewana IT couple w wykonaniu osiemdziesięciolatków. Brzmi niewiarygodnie, prawda? Otóż od 2018,…

5 godzin ago

Wiosną świat wygląda lepiej – w obiektywie smartfona

Wiosną, kiedy wszystko budzi się do życia – ludzie wyglądają jakoś lepiej, a przyroda wręcz…

9 godzin ago

Chodź ze mną do przymierzalni – czyli kim jest brafitterka?

Brafitterka to osoba, która profesjonalnie zajmuje się doborem odpowiedniego do potrzeb biustonosza. To wykwalifikowana w…

2 dni ago

Nietypowy prezent na Dzień Ojca – jaki wybrać?

Jednym z najważniejszych dni w roku jest Dzień Ojca. Specjalnie na tę okazję przygotowywane są…

2 dni ago

Dlaczego kreatory www ciągle zyskują na popularności? Jak wybrać najlepsze narzędzie?

Jeśli chcesz stworzyć własną stronę internetową, masz do wyboru dwie drogi: albo zwrócisz się do…

6 dni ago