Sześć kultowych filmów z seksem w roli głównej

Blondynka ubrana w białą sukienkę i biały płaszcz pali papierosa i siedzi ze skrzyżowanymi nogami

Erotyka w kinie to nie tylko szokujące sceny BDSM, czy rozpalające zmysły kostiumy, to także wgląd we współczesne spojrzenia na sztukę, styl i nasz stosunek do seksu. Dzisiaj przedstawiamy Wam 6 filmów z seksem w roli głównej.

Zobacz także: Pięć filmów od oglądania których pocieknie Wam ślinka

1. Lolita (1962)

Adaptacja niesławnej powieści Vladimira Nabokova opowiada historię Humberta, który po przeprowadzce do Stanów, wynajmuje pokój w domu wdowy Charlotte Haze. Tam spotyka Lolitę – córkę Charlotte, która natychmiast staje się jego obsesją…

2. Zagadka nieśmiertelności (1983)

Życie dwójki wampirów Miriam i Johna, granych przez (nie)śmiertelnie seksownych Davida Bowiego i Catherine Denevue, zostaje zakłócone przez niespodziewane starzenie się mężczyzny. Para decyduje się zatrudnić geriatrę dr Sarę Roberts, która wkrótce staje się kochanką Miriam.

3. Nagi instynkt (1992)

Legendarnej sceny z Sharon Stone chyba nie trzeba nikomu przedstawiać? Nagi instynkt słynie z perfekcyjnego ukazania erotycznej gry prowadzonej przez jedną z największych hollywoodzkich femme fatale – Catherine, będącej jednocześnie główną podejrzaną w sprawie o morderstwo.

4. Sekretarka (2002)

Jeżeli rozczarowało Was 50 twarzy Greya, a chcecie zobaczyć film z wątkiem BDSM, to z pewnością warto postawić na Sekretarkę. W przeciwieństwie do Greya nie ma tu jednak miejsca na aseksualne i nudne przedstawienia tego typu związku, w Sekretarce BDSM ukazane jest jako seksualne wyzwolenie głównej bohaterki poprzez jej nietypową relację z szefem.

5. Anatomia piekła (2004)

Anatomia piekła opowiada o kobiecie, która decyduje się zapłacić nieznajomemu za spędzenie z nią czterech kolejnych nocy. Podróż przez odkrywanie własnej seksualności w filmie Catherine Breillat przedstawionajest bez słodkiej otoczki, typowej dla porno, czy innych przedstawień seksu w filmach, tutaj erotyczną rzeczywistość widzimy bez filtra, taką, jaka właśnie jest.

6. Życie Adeli (2013)

Film, który zyskał powszechne uznanie wśród publiczności i krytyków, to klasyczna historia o dojrzewaniu przeniesiona na zupełnie nowy grunt. Rozkwitająca miłość pomiędzy tytułową Adèle i Emmą prowadzi widza przez miłość i radość, ale także cierpienie i ból, związane ze zmieniającą się dynamiką w związku dwóch kobiet.

Tekst: Amelia Zajączkowska

Rate this post