Święto dla fanów kina grozy i fantastyki. Na początku grudnia startuje Splat!FilmFest

Grafika przedstawiająca kobietę-szkielet i mężczyznę odwróconego tyłem

Splat!FilmFest – International Fantastic Film Festival to największy w Polsce festiwal nowego kina grozy, fantastyki, kina gatunkowego i bezkompromisowego kina arthousowego. Od 2015 roku straszą w Lublinine, a od 2018 także w warszawskiej kinotece!

5. edycja Splat!FilmFest w tym roku odbędzie się w warszawskiej Kinotece (2-8 grudnia) i Centrum Kultury w Lublinie (9-15 grudnia).

Splat!FilmFest jest członkiem prestiżowej The Méliès International Festivals Federation (dawniej European Fantastic Film Festivals Federation). Misją organizatorów jest prezentowanie kina mrocznego, szalonego, dzikiego i pięknego. Trzon programu stanowią premiery najlepszych światowych filmów kina gatunkowego (m.in. horrory, thrillery, mroczne dramaty, czarne komedie, s-f, fantasy), których nie można zobaczyć na żadnym innym festiwalu w Polsce i które nie posiadają jeszcze w Polsce dystrybucji kinowej.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Nie chcemy żadnych zafałszowanych, wypolerowanych, gładkich filmów – chcemy, aby były szorstkie, niewypolerowane, ale za to pełne życia; nie chcemy filmów w kolorze różowym – chcemy je w kolorze krwi – The Film-Maker Cooperative, 1962.

Splat!FilmFest jako członek The Méliès International Festivals Federation jest organizatorem specjalnego konkursu MÉLIÈS D’ARGENT. W konkursie bierze udział 6 europejskich filmów krótkometrażowych wyselekcjonowanych przez Splat!FilmFest. Na najlepszy film głosuje publiczność. Seanse i konkurs odbędą się 3 grudnia (wtorek) o godzinie 20:00 w Sali 6 w Kinotece (Pałac Kultury i Nauki) w Warszawie.

W programie tegorocznej edycji festiwalu znajdziemy kilka bloków tematycznych:

  • STRACH I TERROR – to sekcja dla widzek i widzów o mocnych nerwach. To filmy straszne i czasem brutalne. Znajdziesz tu horrory, thrillery i bezkompromisowe dramaty dla chojraków! Wkrótce opublikujemy pozostałe filmy sekcji.
  • STRASZNIE ŚMIESZNIE – w tej sekcji jest trochę śmieszno, trochę straszno a przede wszystkim dużo frajdy i czarnego humoru.
  • WTF – to najbardziej osobliwa, absurdalna, dziwna i szalona sekcja festiwalu. Po tych filmach już nigdy nic nie będzie takie samo.
  • FANTASTYCZNIE – to nowa sekcja festiwalu i jest dosłownie fantastyczna. Znajdziesz tutaj SF, fantasy i zjawiska nadprzyrodzone.
  • DOKUMENTY – to nowa sekcja na festiwalu. Zaprezentowane zostaną tutaj filmy dokumentalne, pełne ciekawostek i smaczków związanych z kinem gatunkowym, o których nie śniło się nawet największym filmowym nerdom.

Obserwujcie na bieżąco wydarzenia na Facebooku: Warszawa, Lublin. Więcej informacje znajdziecie na stronie Splat!FilmFest.

Projekt został zrealizowany dzięki wsparciu Miasta Lublin, współfinansowany przez Miasto Stołeczne Warszawa oraz dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

150e0029c13ad32676473196650f1c46.jpg Święto dla fanów kina grozy i fantastyki. Na początku grudnia startuje Splat!FilmFest

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News