Święto dla fanów Davida Bowiego. Legendarny koncert z Glastonbury 2000 już dostępny!

David Bowie był headlinerem festiwalu Glastonbury 2000 i dał na nim niezapomniany koncert. Zapis występu genialnego artysty ma dzisiaj swoją premierę!

David Bowie Glastonbury 2000 jest już dostępny jako zestaw 2CD/DVD, 3LP, 2CD, a także w postaci plików cyfrowych. Część zawartych na wydawnictwie materiałów wcześniej nie ujrzała światła dziennego.

Na każdym z formatów znalazły się miedzy innymi wykonane 25 czerwca 2000 roku piosenki: Life On Mars?, Changes, Let’s Dance, Under Pressure, Heroes, Fame, China Girl, Ashes To Ashes, Ziggy Stardust, Rebel Rebel, Station To Station, Golden Years, Absolute Beginners.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Czytaj również: Wystawa „David Bowie Is” pojawi się wkrótce w formie aplikacji mobilnej

Wydawnictwo powstało dzięki współpracy Parlophone Records, BBC Studios oraz Glastonbury Festivals Ltd. Zawiera 21 hitów Bowiego, DVD z pełnym koncertem (BBC pokazała tylko 30 minut) w tym wykonanie Heroes, które jako jedyne zostało już wcześniej opublikowane. Jest też dziennik Davida, dokumentujący jego przygotowania do koncertu na Glastonbury. Napisał w nim między innymi:

Od 1990 roku do końca XX wieku przeszedłem bez zagrania koncertu z największymi przebojami. Wiem, wiem, że podczas późniejszych występów grałem cztery lub pięć hitów. Cóż, na tegorocznym Glastonbury przebojów będzie cała masa. Oczywiście parę zaskoczeń też się pojawi.

Dźwięk audio z koncertu został niedawno ponownie zmasterowany, a materiał wizualny odpowiednio podrasowany. Zawiera nową oprawę graficzną, za którą odpowiada Jonathan Barnbrook (pracował z Davidem przy Heathen, The Next Day, ★) oraz notki napisane przez Caitlin Moran, która napisała recenzję z festiwalowego koncert dla The Times.

W zestawie znajdziemy też zdjęcia Bowiego ubrane w specjalny frak, zaprojektowany przez Alexandra McQueena, będący repliką tego, w który David był ubrany na swoim pierwszym koncercie na Glastonbury Fayre w 1971 roku.

Często jestem pytana o to, jaki koncert na Glastonbury jest dla mnie najlepszy, a pierwszy, o jakim myślę, jest właśnie występ Bowiego z 2000 roku – mówi Emily Eavis, współorganizatorka imprezy. Publika była wprost porażona. Mam wrażenie, że David miał bardzo szczególną relację z tym miejscem i mówił piękne rzeczy po swoim występie w 1971 roku, kiedy występował o 6 rano, gdy słońce wschodziło. To był doskonały koncert głównej gwiazdy. Szczególny, emocjonalny koncert.

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News