Swatch sistem 51!

Pierwszy na świecie plastikowy zegarek nie został stworzony przy użyciu ludzkich rąk, jak dyktuje szwajcarska tradycja, ale na całkowicie zautomatyzowanej taśmie produkcyjnej. Niewielka liczba części i zmechanizowana produkcja umożliwiły dotarcie szwajcarskich zegarków do milionów ludzi.

Po 30 latach Swatch ponownie zainwestował w badania i rozwój, a także innowacyjne myślenie, zaawansowaną technologię i prostą kreatywność. Szczęśliwa liczba “51” stanowiła dawniej docelowy, by teraz przemienić się w punkt wyjścia!

SISTEM51. Jest  automatycznym mechanizmem stworzonym z 51 komponentów. Tworzą one pięć oddzielnych modułów, połączonych w jeden element za pomocą pojedynczego skrętu. Zwykle takich części jest co najmniej dwa razy tyle. Niektóre, bardziej skomplikowane modele, biją rekordy posiadając ponad 600 elementów łączonych ręcznie tygodniami, czy nawet miesiącami przez drobiazgowych zegarmistrzów.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


 Tego zegarka nie trzeba też niepotrzebnie nakręcić. Ustawiony jest automatycznie. Napęd stworzony został z ARCAPu, połączenia miedzi, niklu i cynku. Wszystkie elementy są hermetycznie zamknięte wewnątrz urządzenia, dzięki czemu do środka nie dostanie się zbędny płyn, pył, czy też inne zewnętrzne materiały. Wszystko to zapewnia SISTEM51 dużą żywotność.

Model wyróżnia także jego transparentność. Automatyczny ruch kierowany jest przez oscylujący odważnik – przezroczysty dysk obracający się swobodnie wokół centralnej osi, zapewniający wspaniałe widowisko. Tak jego, jak i moduły można zadrukować na widocznych powierzchniach, co pozwala na wyzwolenie kreatywności, jak i liczne kolaboracje z artystami. 

SISTEM51 został w całości stworzony w Szwajcarii i to w mniej niż dwa lata. Całość umożliwiły inwestycje Swatch Group w badania i rozwój. Swoją innowacyjnością prowokuje i stanowi wyzwanie, także dla innych firm, do inwestowania w przyszłość przemysłu. Celebruje również szwajcarski stan umysłu, który obstaje przy najwyższej jakości innowacji, kontynuując przy tym tradycję.

Przewidywana cena nie przekracza 200 franków szwajcarskich. Model będzie więc dostępny nie tylko dla najbogatszych, tudzież inwestujących właśnie w zegarki. Jest to więc pewien luksus, wysokiej klasy, mechaniczne urządzenie, dla wszystkich!

 

sc01_sutw400_Press

sc01_sutr400_Press

sc01_sutb400_Press

SISTEM WHITE

SISTEM BLACK

Tekst | materiały promocyjne  

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News