Sushi w dłoń! Gdzie w Warszawie zjeść handrolla?

Mody jedzeniowe zmieniają się częściej niż trendy w ubiorze. Świętowaliśmy festiwale pizzy, zajadaliśmy się burgerami, chińskimi pierożkami i sushi. Od niedawna moda na ten japoński przysmak ewoluowała – pora na sushi w wersji grab&go!

Trend na sushi w wydaniu street foodowym narodził się w Australii. Życie w ciągłym biegu zmusiło Australijczyków do wymyślenia sposobu na pogodzenie długiego rytuału jedzenia sushi z krótką przerwą na lunch. To właśnie tam powstały pierwsze bary, które oferowały swoim klientom rolki sushi serwowane w całości, tak zwane handrolle, podawane jako szybka przekąska lub pakowane na wynos. Sushi w wersji grab&go pozwala na cieszenie się smakiem japońskiej kuchni w warunkach nie pozwalających na długie siedzenie przy stole i operowanie pałeczkami. Bierzemy rolkę w dłoń i podgryzamy, biegnąć na kolejne spotkanie.

Trzy najlepsze miejsca na handrolla w Warszawie

W stolicy pojawiło się ostatnio kilka miejsc, w których możemy spróbować znane nam dotąd z eleganckich, minimalistycznych restauracji, sushi w wersji fast. Każda z miejscówek bazuje na tej samej zasadzie – mały lokal, witryna z gotowymi rolkami, ujednolicone ceny, pakowanie na wynos. Ma być szybko i smacznie. W ofercie knajpek znajdziemy klasyczne połączenia, takie jak łosoś z serkiem Philadelphia czy tatar z tuńczyka, lecz zaskoczą nas także rolki wegetariańskie a nawet… mięsne!

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Handroll (ul.Francuska 32)

wystawa sushi handroll na Francuskiej w Warszawie

Handroll to pierwszy warszawski bar oferujący rolki na wynos (obecnie ma również lokal na Oboźnej 11 i właśnie otwiera się nowy na Hożej 54). Oryginalność stara się zapewnić sobie poprzez ciekawe połączenia smakowe – w ofercie dostępny był na przykład handroll z łososiem i malinami, który doprawić sobie można było dodatkowym sosem na bazie wasabi i Sprite’a.

Rolls Rolls (ul.Chmielna 13)

neon Rolls and Rolls sushi na Chmielnej

Ten sushi bar zaskakuje oryginalnością. Oprócz krewetki w tempurze i łososia, zjemy tutaj autorskiego Wieś Rolla, czyli rolkę z polędwiczkami wieprzowymi, boczkiem, suszonymi pomidorami i prażoną cebulką. Jako dodatek – sos orzechowy.

Street Sushi Grab&Go (ul.Krucza 46)

street sushi bar na Kruczej

Lokal oferuje wybór rolek w konkurencyjnych cenach (w tym handrolle wege) oraz sałatki – pikantną kim chi i delikatną wakame.

Sushi w wersji grab&go jest świeże, stanowi fajną alternatywę dla niezdrowych fast foodów i stało się kolejną lunchową alternatywą. Warszawa oszalała na jego punkcie. Czy restauracje japońskie powinny czuć się zagrożone? A może na kulinarnej mapie miasta jest miejsce dla wszystkich?

3,7/5 - (3 votes)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News