Supermarkety w Azji, by ograniczyć plastik, zaczęły pakować warzywa i owoce w liście bananowca

Jak wszyscy wiemy, organicznie plastiku powinno stać się dla nas wszystkich priorytetem. Plastik zaśmieca morza, zatruwając zwierzęta, które go zjadają i finalnie plastik zatruwa też nas samych.

Supermarkety w Wietnamie i Tajlandii postanowiły rozpocząć walkę z jednorazowymi opakowaniami, owijając swoje produkty w liście bananowca. Dla reszty świata jest to wiadomość, że nie ma rzeczy niemożliwych, a pobieranie dodatkowych opłat za foliowe reklamówki nie jest szczytem kreatywności w walce o środowisko. Chociaż w Europie nie mamy tak łatwego dostępu do liści bananowca, jak mieszkańcy Południowo-Wschodniej Azji, na pewno możemy coś wymyślić, racja?

Wieść o nowym rodzaju opakowań dla warzyw rozniosła się przez post na Facebooku ze zdjęciem z supermarketu Rimping w Chiang mai (Tajlandia). Zaraz po nim do akcji włączyły się supermarkety w Hanoi, a także Sajgonie i Ho Ci Mihn City.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Jak poinformował rzecznik jednego z supermarketów, w planach jest rozszerzenie inicjatywy na cały kraj, a w liście bananowca być może będzie pakowane także mięso. Nie bez przyczyny pomysł ten wyszedł z Wietnamu, ponieważ to właśnie mieszkańcy tego kraju są na czwartym miejscu globalnej listy narodów zanieczyszczających plastikiem naszą planetę.

 8fb50af95ca95eb52a72a30391826441 Supermarkety w Azji, by ograniczyć plastik, zaczęły pakować warzywa i owoce w liście bananowca Warzywa zawinięte w liście bananowca

5/5 - (1 vote)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News