Categories: ludziemiastomiejsca

Supermarket, który sprzedaje żywność wyrzuconą z innych sklepów

Nie jest tajemnicą, że żywność sprzedawana przez supermarkety często zamiast trafić do klientów ląduje na śmietniku. Niedaleko Leeds otworzył się sklep, który zamiast wyrzucać niesprzedane produkty oferuje je biednym osobom.

Na pomysł stworzenia tego rodzaju supermarketu wpadła sieć kawiarni The Real Junk Food Project, w której jedzenie przygotowywane jest wyłącznie ze składników, których data ważności się skończyła, ale w dalszym ciągu nadają się do spożycia. Właściciele popularnych kawiarni, które dosłownie oferują śmieciowe jedzenie, postanowili pójść o krok dalej i stworzyć Supermarket, który pozwoli ograniczyć ilość marnowanego jedzenia.

Brytyjscy aktywiści społeczni otworzyli pierwszy tego rodzaju sklep w mieście Pudsey, znajdującym się niedaleko Leeds. Wśród supermarketowych odpadów jest wszystko to, co może zadowolić głodnego człowieka. Na sklepowych półkach znajdują się warzywa, pieczywo, napoje, przekąski, a nawet pizza. Co ciekawe, wszyscy odwiedzający sklep nie muszą płacić za produkty, które zabierają do domu z Supermarketu. W sklepie obowiązuje zasada „pay-as-you-feel”, gdzie klienci decydują o tym, ile chcą zapłacić za konkretne produkty. Zostawiają tyle pieniędzy ile mogą, dzięki czemu wiele biednych osób może zapełnić swoją lodówkę.

Supermarket spotkał się z dużą aprobatą ze strony społeczeństwa, a jego twórcy już planują otwarcie kolejnych sklepów tego typu w Wielkiej Brytanii.

Tekst: Olga Retko

Komentarze
Rate this post
Klarysa Marczak

Recent Posts

Dlaczego kreatory www ciągle zyskują na popularności? Jak wybrać najlepsze narzędzie?

Jeśli chcesz stworzyć własną stronę internetową, masz do wyboru dwie drogi: albo zwrócisz się do…

3 dni ago

Nowy album Florence + the Machine „Dance Fever” – bajka w 14 utworach

Jeden z najoryginalniejszych zespołów brytyjskich, Florence + the Machine powraca z baśnią zainspirowaną zjawiskiem tanecznej…

3 dni ago

Taco Hemingway powraca z podwójną siłą

Tak, dobrze przeczytaliście. Po ponad dwóch latach wymuszonej przerwy, Taco Hemingway powrócił na scenę. Trasa…

4 dni ago

Dlaczego kochamy krew i łzy? Fenomen true crime

Podcasty opowiadające o brutalnych morderstwach, rozczłonkowanych zwłokach i ludziach znikających w niewyjaśnionych okolicznościach na stałe…

4 dni ago

Active Noise Canceling – historia redukcji hałasu od 1933 roku…

Słuchawki z redukcją szumów są popularne od kilku lat, ale zastanówmy się, jak to działa…

5 dni ago

Co dzieje się z Aniołkami Victoria’s Secret?

Aniołki Victoria’s Secret to legendy świata mody i modelingu. Najpiękniejsze kobiety świata, o idealnych proporcjach…

5 dni ago