Supermarket, który sprzedaje żywność wyrzuconą z innych sklepów

Nie jest tajemnicą, że żywność sprzedawana przez supermarkety często zamiast trafić do klientów ląduje na śmietniku. Niedaleko Leeds otworzył się sklep, który zamiast wyrzucać niesprzedane produkty oferuje je biednym osobom.

Na pomysł stworzenia tego rodzaju supermarketu wpadła sieć kawiarni The Real Junk Food Project, w której jedzenie przygotowywane jest wyłącznie ze składników, których data ważności się skończyła, ale w dalszym ciągu nadają się do spożycia. Właściciele popularnych kawiarni, które dosłownie oferują śmieciowe jedzenie, postanowili pójść o krok dalej i stworzyć Supermarket, który pozwoli ograniczyć ilość marnowanego jedzenia.

Kobieta w szarym fartuchu pomiędzy półkami w sklepie

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Brytyjscy aktywiści społeczni otworzyli pierwszy tego rodzaju sklep w mieście Pudsey, znajdującym się niedaleko Leeds. Wśród supermarketowych odpadów jest wszystko to, co może zadowolić głodnego człowieka. Na sklepowych półkach znajdują się warzywa, pieczywo, napoje, przekąski, a nawet pizza. Co ciekawe, wszyscy odwiedzający sklep nie muszą płacić za produkty, które zabierają do domu z Supermarketu. W sklepie obowiązuje zasada “pay-as-you-feel”, gdzie klienci decydują o tym, ile chcą zapłacić za konkretne produkty. Zostawiają tyle pieniędzy ile mogą, dzięki czemu wiele biednych osób może zapełnić swoją lodówkę.

Supermarket spotkał się z dużą aprobatą ze strony społeczeństwa, a jego twórcy już planują otwarcie kolejnych sklepów tego typu w Wielkiej Brytanii.

Tekst: Olga Retko

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News