Categories: moda

STYLE LIKE U

Anna Wintour powiedziała kiedyś, że własny styl powinien być unikalny dla nas samych i rozpoznawalny dla innych. Zerknijcie na projekt, który nie tylko gra na nosie cesarzowej i jej modowemu imperium, ale także nadaje zupełnie nowe znaczenie wyrażeniu „indywidualny styl”.

https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/9e/87/da/9e87da00a0d6adc4f6dc59a031892900.jpg
https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/63/08/c3/6308c3a32216a158e6c62c1d6c71c532.jpg
https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/52/b8/9c/52b89c4e30e971ed92cb4abccc0f397b.jpg
https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/37/f6/60/37f660c78a42b1542c9463df05fb032e.jpg

Żyjemy w czasach, w których świat mody dyktuje twarde warunki. O tym jak się nie ubierać i jak nie wyglądać informują nas codziennie już nie tylko takie czasopisma jak ,,Vogue” czy ,,Harper’s Bazaar”, ale nawet ,,Pani Domu” i ,,Przyjaciółka”. Podpatrujemy ukradkiem zdjęcia z pokazów mody największych projektantów i wiemy, że ideałowi piękna zdecydowanie bliżej do Anji Rubik niż do Marty Grycan. Myśląc o modzie widzimy oczyma wyobraźni wielkie pieniądze i elitarny świat, dla zwykłego śmiertelnika niemal tak odległy jak kratery na księżycu. To właśnie z kontestacji takiego podejścia do mody wyrosła multimedialna platforma Style like U, założona przez dwie indywidualistki, kreatorki i artystki – matkę i córkę – Elisę i Lily.

Pewnego dnia, Elisa, Goodkind która całe życie współpracowała z takimi tytułami jak ,,Vanity Fair”, ,,Interview” czy ,,Glamour” postanowiła zrobić sobie przerwę. Zaczęła uczyć jogi, zajmowała się modą w sztuce i wychowywała córkę. To wtedy zaczęło doskwierać jej przekonanie, że świat mody generuje i propaguje nieosiągalne wzorce, zaś pojęcie „własny styl” nie ma więcej wspólnego ze ślepym podążaniem za trendami niż z indywidualizmem. Takie były korzenie powstałego w 2009 roku projektu, który Elisa stworzyła razem z córką.

https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/10/ab/8a/10ab8ab499e0f2bb8c3666999f15e39b.jpg

Słowem kluczowym dla Style like U jest indywidualizm. Jego twórczynie odczarowują modę, starając się udowodnić, że nie musi ona być związana z wielkimi pieniędzmi i masową produkcją. Nasz własny styl powinien wyrastać z naszego kulturowego bagażu, być elementem samoświadomości i pewności siebie.

 

Lily i Elisa domowym aparatem sfotografowały około tysiąca osób. Każda sesja poprzedzona była wywiadem, w którym modele i modelki określały swoje zainteresowania, opowiadały o tym co je inspiruje, jaki mają stosunek do swojego ciała i z jakiej kultury wyrastają. Na zdjęciach znalazły się osoby różnego wzrostu i tuszy, o różnych kolorach skóry i płci kulturowej. Projekt miał na celu udowodnić, że własny styl to pojęcie związane ze wszystkimi tymi czynnikami i z nich wynikające.

Od ponad pięciu lat Style like U tworzy prężnie działającą platformę multimedialną, która wciąż angażuje ludzi w nowe projekty i aktywnie działa we wszystkich mediach społecznościowych.

tekst | Lena Dzik

Komentarze
Rate this post
kris

Recent Posts

Nostalgiczna kolaboracja Palace Skateboards x Calvin Klein

W świecie, w którym amerykański minimalizm zderza się z nowoczesną kulturą skate, współpraca Calvina Kleina…

1 dzień ago

Festiwal Wschód Kultury – Inne Brzmienia już w lipcu w Lublinie

„Inne brzmienia” to kultowy festiwal muzyki, którą trudno skategoryzować. Wszystko to, co nowatorskie i niepowtarzalne,…

3 dni ago

Egonlab – stylowe pokolenie dziadków i babć

Prawdziwa i zupełnie niespodziewana IT couple w wykonaniu osiemdziesięciolatków. Brzmi niewiarygodnie, prawda? Otóż od 2018,…

3 dni ago

Wiosną świat wygląda lepiej – w obiektywie smartfona

Wiosną, kiedy wszystko budzi się do życia – ludzie wyglądają jakoś lepiej, a przyroda wręcz…

3 dni ago

Chodź ze mną do przymierzalni – czyli kim jest brafitterka?

Brafitterka to osoba, która profesjonalnie zajmuje się doborem odpowiedniego do potrzeb biustonosza. To wykwalifikowana w…

5 dni ago

Nietypowy prezent na Dzień Ojca – jaki wybrać?

Jednym z najważniejszych dni w roku jest Dzień Ojca. Specjalnie na tę okazję przygotowywane są…

5 dni ago