Student stworzył „poduszkę powietrzną” dla smartfonów: koniec rozbitych szybek?

Rozbity telefon

Gadżet co prawda jeszcze nie trafił na sklepowe półki, ale bądźmy dobrej myśli. Philip Frenzel, student na Uniwerystecie Aalen w Niemczech, stworzył gadżet, który uratuje życie każdemu, kto notorycznie rozbija szybkę w swoim smartfonie.

ADCASE, bo tak się nazywa ów wynalazek, to nietypowa obudowana na telefon, która – w przypadku upadku telefonu uruchamia poduszkę powietrzną. Działa to na tej samej zasadzie, jak znana nam poduszka powietrzna w samochodzie. Wynalazek otrzymał już kilka wyróżnień i nagród, w tym tę od Niemieckiego Zrzeszenia Mechatroników, który wybrał właśnie ten projekt jako wygrany spośród tysięcy innych z całego kraju.

Zobacz także:10 kultowych telefonów, które mieliście

Obudowa z czterema nóżkami

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

Oczywiście, jak to często bywa: potrzeba jest matką wynalazku i sam Philip to tym, jak rozbił o chodnik swojego świeżo zakupionego iPhone’a, postanowił, że tak być nie może, a tradycyjne obudowy go nie satysfakcjonowały. Sami rozumiecie, w takiej sytuacji zadecydował, że stworzy własną.

Stworzenie obudowy z poduszką powietrzną zajęło mu ponad dwa lata. Póki co w planach jest wprowadzenie na rynek smartfonowych ochraniaczy na iPhone’y od 6 wzwyż. Kampania na KickStarterze wystartuje prawdopodobnie jeszcze w tym miesiącu.

 

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News