Strzyżenie w zamian za czytanie

Courtney Holmes z Iowa wpadł na pomysł, jak rozwiązać czytelniczy problem wśród dzieci. Fryzjer wykonuje darmowe strzyżenie małym klientom, którzy podczas fryzjerskich zmagań czytają na głos swoje ulubione książki.

Mężczyzna zauważył problem wśród dzieci, od których nie wymaga się regularnego ćwiczenia głośnego czytania, przez co w przyszłości stresują się i zniechęcają. Postanowił wyciągnąć do nich rękę. W swoim salonie wykonuje darmowe strzyżenie w zamian za lekturę. Najmłodsi klienci w mieście Dubuque, przed zajęciem miejsca na fotelu, wybierają ulubioną opowieść lub bajkę ze specjalnego stolika. Gdy dziecko ma problem z odczytaniem słów, Courtney pomaga i podpowiada, jak je prawidłowo wymówić.

Początkowo usługa przyciągnęła czwórkę zainteresowanych, z czasem jednak grupa chętnych do wspólnego czytania wzrosła do dwudziestu osób.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


barber-free-haircut-read-books-courtney-holmes-3

barber-free-haircut-read-books-courtney-holmes-6

 

tekst | Alicja Cembrowska

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News