Street Art Common Experience

10172770_696777453711640_8409721825134581376_n

Sepe, Chazme i M-City, twórcy street artu o światowej renomie, pozostawią swoje dzieła w Turcji.

To wszystko w ramach projektu Street Art Common Experience realizowanego przez Fundację Do Dzieła!, organizatora m.in Warszawskiego festiwalu Street Art Doping. Partnerem w Turcji są organizatorzy młodszego o cztery lata, festiwalu Mural-Ist. – Działanie w przestrzeni publicznej w Stambule to niezwykłe doświadczenia dla nas jako organizatorów, ale i dla artystów. Wiemy, że reakcje na murale, które są wciąż czymś nowym w Turcji, są bardzo żywe i gorące. I podobnie jak w Polsce ich krytycy stają się ich orędownikami – mówi Przemek Dziubłowski z Fundacji Do Dzieła! – To co trudne, ale i najistotniejsze w naszych działaniach to zapewnienie absolutnej wolności artystycznej. Tak będzi i w Turcji. I nie ma znaczenia że prace powstają z okazji 600-lecia nawiązania stosunków polsko-tureckich. Dbamy o sztukę, nie o laurki.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Realizacje rozpoczną się w pierwszym tygodniu czerwca 2014 roku. Murale będą powstawały przez tydzień.

Autorem pierwszego muralu będzie M-City, niezwykły człowiek, artysta, wykładowca, grafik. Jego prace – majstersztyki szablonu –  zdobią największa miasta świata od Sao Paulo po Stavenger. Będzie to pierwsza wizyta M-City w Stambule.

Chazme 718  – twórca o bardzo charakterystycznym technicznym stylu i otwartej głowie na współpracę. Stworzy mural razem z Sepe, z którym w duecie stworzył już kilkanaście imponujących dzieł.

1-6 czerwca 2014 , Stambuł / Talimhane Sokak Yeldeğirmeni / Kadiköy

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News