Categories: miastoorientuj się

Strajk Kobiet Fotoreportaż. Kacper „Katz” Kosiński

Fotoreportaż ze Strajku Kobiet. Nie wiemy co chciał osiągnąć Kaczyński wprowadzając w czasie pandemii zmiany w prawie aborcyjnym. Być może po niedawnym rozłamie w koalicji chciał odzyskać pozycję lidera. Zapewne spodziewał się protestów, ale ich skala wymknęła się spod kontroli. W orędziu przypominającym wystąpienie generała Jaruzelskiego z czasów stanu wojennego wezwał do obrony Polski. Takich protestów nie było w Polsce od dawna. Demonstracje odbyły się w Warszawie, a także w ponad 150 miastach. Do czego jeszcze posunie się człowiek, który zachęca kiboli do walki z kobietami? Strach pomyśleć. Jedno jest pewne: Jarosław Kaczyński dawno stracił umiar, a teraz również kontakt z rzeczywistością.
Fotoreportaż wykonany w trakcie protestów w Warszawie 30 października 2020. Demonstracja liczyła według danych policji 80-100 tysięcy osób. Główne siły policji oraz wojska zostały skierowane do ochrony kościołów, których nikt nie atakował oraz prywatnego domu Jarosława Kaczyńskiego. W wielu miejscach doszło do ataków narodowców i kiboli na pokojową demonstrację. Strajk
Kobiet nie ustaje, a na stronie Strajk Kobiet znajdziecie dane o aktualnych działaniach i kontynuowaniu protestu!

Piątkowy strajk kobiet w liczbach

Komenda Stołeczna Policji oceniła piątkowy Strajk Kobiet w Warszawie jako bardzo spokojny, biorąc pod uwagę tak dużą liczbę uczestników. Szacowana przez policję liczba uczestników wyniosła 80-100 tysięcy. Zatrzymano 37 osób. 35 z 37 zatrzymanych to pseudokibice. Przy zatrzymanych policja znalazła pałki, gazy obezwładniające i dużą ilość petard. Strajki odbyły się także w ponad 150 pozostałych miastach polski.

Autor fotoreportażu

Kacper „Katz” Kosiński. @katz.kosinski Urodzony na początku lat dziewięćdziesiątych w centralnej Polsce. Dorastając na post-komunistycznym osiedlu ukształtował swoje poczucie estetyki w opozycji do jego siermiężnej architektury i wszechobecnej brzydoty. Absolwent dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją socjologia, z której wyniósł zamiłowanie do fotoreportażu. Jako najważniejszy ze swoich celów określa autentyczność przekazu z częstym wykorzystaniem fotografii analogowej.

Zobacz też: Plakaty w oknach i parasole na balkonach. Jak protestować w czasie pandemii?

Komentarze
Rate this post
kris

Recent Posts

Stranger Things – najlepiej ubrani członkowie obsady

Stranger Things to popularny serial amerykański stworzony dla Netflixa. Jego fabuła zaczyna się od zaginięcia…

2 dni ago

BAPE x Minions – Minionki: wejście w streetwear

BAPE po raz kolejny uderza w świat kina. Z myślą o swoich najmłodszych odbiorcach, firma…

3 dni ago

Wielki powrót Travisa Scotta – Cactus Jack & Dior

Travis Scott wydaje się jedną z najważniejszych postaci ze świata show biznesu. Zwłaszcza jeśli mowa…

4 dni ago

Poczet pisarzy różnych: Herbert George Wells

Wszyscy znają „Wehikuł czasu” i „Wojnę światów”, niewiele więc pożytku przyjdzie ze wspominania ich po…

5 dni ago

Levi’s® x Naomi Osaka w najnowszej kolaboracji

Kiedy dochodzi  do starcia mody i sportu, nie ma miejsca na przegranych. A z pewnością…

6 dni ago

Poczet pisarzy różnych: Witold Gombrowicz

Warto przeszczepić co nieco z edukacyjnych obowiązków na wakacyjne przyjemności. Na przykład ponowną lekturę Gombrowicza.…

7 dni ago