Stevie Nicks. Bogini

na zdjęciu Stevie Nick, śpiewająca w studio nagraniowym
Stevie Nicks, Fot. Fin Costello/Redferns/Getty Images

Przez dziesięciolecia, była uznawana za nieustanną indywidualistkę, która porusza się tylko w rytmie bębna. Wokalistka Fleetwood Mac, królowa i archetyp rock’n’ rollowej bogini o cudownym stylu — Stevie Nicks, obchodzi dziś urodziny. 

221201104829 01 christine mcvie stevie nicks file Stevie Nicks. Bogini
Christine McVie i Stevie Nicks w 1977, Fot. Rick Diamond/Archive Photos/Getty Images

Jej życie, to gotowy scenariusz filmowy. Zawsze powtarzała, że to czas uczyni nas wszystkich odważniejszymi. Nigdy się nie bała. Została legendą. Inspirowała i wciąż inspiruję kolejne pokolenia. Każdy chciał mieć jej talent, styl i jej charyzmę. Być nią. Czy krążące do dziś legendy są prawdą? Jedno jest pewne, co sama przyznała w kilku wywiadach. Jej mroczną stroną były relację z mężczyznami. Zwłaszcza ta jedna. Zresztą, każdy, kto choć raz miał złamane serce i uważnie słuchał pieśni z albumu Rumours, wie, że jest to po prostu opowieść o końcu miłości Stevie Nicks i Lindseya Buckinghama.

Gorzej powodziło się muzykom w życiu prywatnym. Dali nowe życie grupie, ale związek Stevie i Lindseya się rozpadł. Stało się to głównym tematem następnego melodramatycznego albumu „Rumours”. Opowieść o końcu miłości kupiło 40 mln fanów. Stevie przeszła potem serię burzliwych romansów podkręcanych narkotykami, m.in. z Mickiem Fleetwoodem, Donem Henleyem, perkusistą The Eagles, i Joe Walshem, gitarzystą The Eagles, znanym z legendarnej solówki w „Hotel California”.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Źródło tekstu: rp.pl

Stevie Nicks. 15 ciekawostek z okazji urodzin królowej

  1. Jej prawdziwe imię to Stephanie Lynn Nicks . Jednak, jako niemowlę otrzymała przydomek „ Stevie ” i ma to swoją historię! Kiedy była mała, nie potrafiła dobrze wymówić swojego imienia, więc mogła wymówić je jako „Tee-Dee”, stąd otrzymała przydomek „ Stevie ”.

2. Stevie Nicks została wyróżniona licznymi nagrodami, w tym wprowadzeniem do Rock and Roll Hall of Fame jako członek Fleetwood Mac w 1998 r. i jako artysta solowy w 2019r. Stevie Nicks, jest jedyną kobietą, która dwukrotnie została przyjęta do Rock and Roll Hall of Fame.

3. Znana jest ze swojej fascynacji motywami mistycznymi i nadprzyrodzonymi, które często pojawiają się w jej tekstach i występach. Pojawiła się nawet w „American Horror Story” jako…zresztą, zgadnijcie.

4. Stevie Nicks współpracowała z artystami reprezentującymi różne gatunki, w tym z Sheryl Crow , Beyoncé i Lady Antebellum

5. Piosenka  „Gold Dust Woman” jest często interpretowana, jako metafora uzależnienia i ciemniejszej strony sławy.

6. Stevie Nicks często opowiadała o swojej fascynacji snami i tym, jak wpływają one na jej proces twórczy.

7. Jej dziadek, AJ Nicks, był piosenkarzem country i jej pierwszym instruktorem śpiewu, gdy miała zaledwie cztery lata.

8. Uwielbia zjawiska nadprzyrodzone i twierdzi, że widziała duchy

Magiczny szal Stevie Nicks

9. Od lat, ma specjalny szalik, który zabiera do pokoi hotelowych, aby zakryć lampy, gdyby oświetlenie nie było odpowiednie.

10. Pomimo kilku głośnych związków, w latach 70. i 80. Nicks wyszła za mąż tylko raz. Warto dodać, że małżeństwo trwało tylko przez trzy miesiące. W 1983 roku, najlepsza przyjaciółka Stevie, Robin, zmarł na białaczkę wkrótce po urodzeniu syna. Nicks zdecydowała, że ​​najlepiej będzie wyjść za mąż, za męża zmarłej przyjaciółki, Kim’a Anderson’a i wspólnie wychowywać dziecko. To nie wyszło i od tego czasu nazwała tę decyzję „szaloną”.

Źródło tekstu: lovinlifemusicfest.com

11. Od lat, pasjonuje się spędzaniem czasu z rannymi żołnierzami i robi to regularnie, od od 2006 roku. W 2015 roku została uhonorowana przez USO za pracę z weteranami.

12. Kiedy Nicks i Buckingham dostali zaproszenie do Fleetwood Mac,  Stevie pracowała jako kelnerka, aby ich wspierać. Podczas pierwszej próby z Fleetwood Mac, każdy z nich otrzymał od zespołu, po 200 dolarów na pomoc w utrzymaniu.

13. Związki Nicks z Buckinghamem, Mickiem Fleetwoodem i wokalistą Eagles Donem Henleyem są dość dobrze znane. Jednak dopiero niedawno ujawniła, że ​​miłością jej życia był gitarzysta Eagles Joe Walsh. Byli razem w połowie lat 80., ale zerwali, ponieważ oboje byli poważnymi narkomanami.

Źródło tekstu: ultimateclassicrock.com

14. W swojej domowej łazience, wiesza tylko ważną biżuterię – w większości należącą do jej matki – na posągu bogini i na kinkietach. Jej pierścionki są zawieszone na łańcuszku, który zapętla się i blokuje. „Załóż pierścionki na łańcuszek” – powiedziała Stevie – „a nigdy, przenigdy ich nie zgubisz”.

stevie christie Stevie Nicks. Bogini
Stevie Nicks i Christine McVie, 2018, Fot. Steven Ferdman / Getty Images)

15. Stevie wspierał Christine McVie, która odeszła z Fleetwood Mac w 1998:

„Rozumiem dlaczego” – wyjaśniła. „Zrozumiałam, że w głębi serca nie mogła już tego robić. Były powody… miała ataki paniki.– powiedziała.

Źródło tekstu: slate.com

steeevieeee Stevie Nicks. Bogini
Stevie Nicks & Lindsey Buckingham z Fleetwood Mac podczas koncertu w L.A.’s Staples Center in 2013. (vFot.
Chelsea Lauren / WireImage)

Historia miłości jej i Lindseya Buckinghama wciąż wyjątkowo rozpala wyobraźnię fanów. Zresztą, to właśnie album „Rumours” , opisuję tę szaloną relację… A właściwie jej zakończenie (ludzi cały czas intryguję,  jak udało im się w takim momencie życia, spędzić tyle godzin w studiu nagraniowym, by opowiedzieć o końcu miłości? Niewyobrażalne. Oni to zrobili. By następnie, tę opowieść sprzedać w 40 milionach egzemplarzy!).

W wywiadzie dla MTV, zapytana o relację z Lindsey’em, dodała również: „To koniec. To nie znaczy, że nie ma tego wspaniałego uczucia, to musi oznaczać, że… wiesz, jesteśmy jak piękna i bestia. Oznacza to, że miłość pozostanie na zawszę, ale my nigdy już nie będziemy razem, więc to jest jeszcze bardziej romantyczne.” Zapytana również, kiedy wiedziała, że ​​ich romans naprawdę się skończył, Nicks odpowiedziała: W dniu narodzin jego pierwszego dziecka. Wiedziałam, że to wszystko… to było ostateczne”.

Źródło tekstu: mtv.com

Tekst: Marta Duszyńska

Zobacz też: Back to black. Czy smutek pobudza kreatywność?

Back to black. Czy smutek pobudza kreatywność?

5/5 - (3 votes)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News