Stella McCartney chce posprzątać świat mody. Wystąpi w Katowicach podczas szczytu klimatycznego

Portet kobiet ubranej w brązowy płaszcz i białą bluzkę

Według brytyjskiego Guardiana projektantka Stella McCartney ma zostać przewodniczącą rady ONZ do spraw walki z degradacją środowiska spowodowaną przez przemysł modowy.

Razem z grupą nieogłoszonych jeszcze sygnatariuszy, wśród których mają znaleźć się jedne z popularniejszych marek fast fashion, brytyjska projektantka ma zamiar rozpocząć walkę z zanieczyszczaniem klimatu przez marki modowe. McCartney chce zachęcić świat mody do zaadaptowania biznesplanów opartych na większym poszanowaniu naszego środowiska poprzez zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych i wpływu na środowisko podczas produkcji kolejnych kolekcji.

Na szczycie klimatycznym, odbywającym się obecnie w Polsce, 10 grudnia ma zostać ogłoszony dokładny skład zespołu Stelli. Sama projektantka znana jest ze swojego zaangażowania w sprawy ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju. Miejmy nadzieję, że za jej przykładem zdecydują się pójść inne koncerny modowe!

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


https://www.instagram.com/p/BqzPLJSgSLP/

Tekst: Amelia Zajączkowska

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News