Stany bronią płynące

Pochodzący z Youngstown Michael Murphy obecnie tworzy w Nowym Jorku. Jego prace wystawiane były w muzeach nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale również w Europie. Artysta uczęszczał do Kent State University. Jest także absolwentem Instytutu Sztuki w Chicago. Jego dzieło „Gun Country” to instalacja stworzona ze 130 sztuk „zabawkowej” broni i jest pracą Urban Institute for Contemporary Arts na konkurs Artprize 2014 w Michigan. Murphy umocował instalację na dachu instytutu w taki sposób, że wisząca w powietrzu na prawie niezauważalnych sznurkach rzeźba z broni, kształtem przypomina mapę USA.

Artysta inspiracje do stworzenia kontrowersyjnej graficznej iluzji czerpał z codziennego życia. Podkreśla, że jego głównym celem przy tworzeniu “Gun Country” było przede wszystkim zwrócenie uwagi odbiorców na problem jakim jest w USA prawo regulujące posiadanie broni.

1

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


2

3

4

5

6

 

https://www.youtube.com/watch?v=Nye8Q9PQu80

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

tekst | Judyta Licznerska

zdjęcia | http://bit.ly/1pOCAIk

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News