Spragnieni wrażeń

Lato zbliża się wielkimi krokami. Podkręcamy atmosferę informacją, że rusza trzecia edycja trasy „Spragnieni Lata”, której pomysłodawcą jest Cydr Lubelski. Znamy już line-up i szczegóły wydarzenia. Zapowiada się jeszcze bardziej soczyście!

Jeśli zdążyliście się stęsknić za muzycznymi wrażeniami podlanymi odpowiednio schłodzonym napojem jabłko­wym, możecie już zacierać ręce i przygotowywać kubki smakowe. Na kwietniowej konferencji, zorganizowa­nej w Studio CookUp, której część muzyczną poprowadziła Marika, oficjalnie zainaugurowano sezon letni. Chwyćcie za kalendarz i śledźcie line-up, który za pomocą Skype’a, ogłosił dyrektor artystyczny trasy Spragnieni Lata, Tymon Tymański. Wszystko rozpocznie się już 21 czerwca w Warszawie, by po­tem przewędrować zamaszystym krokiem przez Łódź, Kraków, Wrocław, Poznań, pożegnać wakacje w Sopocie i na chwilę reaktywować je w Lublinie, gdzie podczas Lubelskiego Święta Młodego Cydru odbędzie się koncert finałowy sponsorowany przez producenta Cydru Lubelskiego.

Smakowitymi przebojami z ostatnich krążków uraczą nas m.in. niezastąpiony specjalista od melancholijnych ballad, czyli Skubas, oraz rockowa Julia Marcell. Delikatny głos Klaudii Szafrańskiej idealnie miksujący się z tanecznymi brzmieniami fundowanymi przez Michała Wasilewskiego to z kolei gwaran­cja energetycznego pobudzenia, które zapewni duet Xxannaxx. A wszystko to na świeżym powietrzu, w ciepłe letnie wieczory. Czy to nie brzmi jak najlepszy plan na wakacje? O podekscyto­waniu trasą Spragnieni Lata mówią też sami artyści.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


„Spragnieni Lata to wydarzenie, które wyróżnia się spośród in­nych oryginalną konwencją łączenia wykonawców i niepowta­rzalną, trochę undergroundową atmosferą. Jestem pewien, że moje utwory stworzą niesamowity dialog z brzmieniami Julii i Xxanaxxu” – podkreśla Skubas.

Z kolei Julia Marcell, mieszkająca na stałe w Berlinie wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów, podczas trasy koncertowej promować będzie swój trzeci rewelacyjny album pt. Sentiments. Gwiazda sceny alternatywnej, której twórczość jest powodem niekończących się zachwytów już od debiutu, idealnie wpaso­wuje się w ideę, jaka przyświeca całemu przedsięwzięciu.

551549_461348337376688_3688339647673917619_n

„Na tej płycie bardzo się otworzyłam, trochę jakbym wyszła zza kurtyny. Śpiewanie tych piosenek na żywo to niesamowicie in­tymna rzecz, ale dzięki temu na koncertach jeszcze silniej czuję tworzącą się więź pomiędzy mną a publicznością. To wyjątkowe uczucie. Uczestnictwo w Spragnionych Lata będzie nową odsłoną płyty Sentiments, ale także okazją do zajawienia nieco nowego materiału i odświeżenia starego” – przyznała.

O tym, dlaczego akurat ci twórcy zostali zaproszeni do kolejnej edycji bez ogródek, z właściwym sobie zamiłowaniem do kon­kretu, powiedział Tymon Tymański, wcześniej artysta występu­jący w ramach trasy, dziś jej dyrektor artystyczny:

„Założeniem Spragnionych… jest prezentowanie artystycznych osobowości, które zmieniają scenę muzyczną, konsekwentnie wnosząc do niej coś nowego.”

Ale to nie wszystko, bo jak wiedzą stali bywalcy koncertów, ple­ner ma sens tylko wtedy, gdy pod ręką jest coś do picia. Postawcie więc na naturalny smak aromatycznych polskich jabłek zbie­ranych w lubelskich sadach. Naszym zdaniem jest niepowta­rzalny i nie da się go pomylić z niczym innym. Minimalistyczna forma i wygodne opakowanie napoju sprawdzą się podczas wakacyjnego odwiedzania kolejnych miejsc, w których spotka­cie znajomych i nieznajomych. Cydr sposobem na nowoczesną integrację? Oczywiście! Łapcie za puszkę, zgarniajcie ludzi i ru­szajcie w miasto! A już za nieco ponad miesiąc dajcie się ponieść fali świeżych, muzycznych doznań w ramach Spragnionych Lata! Koniecznie z np. Cydrem Lubelskim w ręku. W tym roku znów stawiamy bowiem na chrupiące polskie jabłka i pijemy cydr, wspierając sadowników.

Cydr made in Poland niezbędnikiem letnich imprez i naszym najlepszym jakościowo towarem eks­portowym? Oczywiście, że tak. Podejmijcie wyzwanie!

Daty koncertów

Warszawa | 21.06

Łódź | 11.07

Kraków | 25.07

Wrocław | 31.07

Poznań | 22.08

Sopot | 29.08

Lublin | 19.09

Więcej szczegółów na: facebook.com/CydrLubelski

 

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News