Spotkanie autorskie z Filipem Springerem

Mężczyzna w czapce z daszkiem, bluzie z kapturem i ciemnych okularach

Już dziś na Powiślu spotkanie autorskie z Filipem Springerem – jednym z najbardziej cenionych i utytułowanych reportażystów i fotoreporterów. Rozmowa dotyczyć  będzie „Księgi zachwytów” – najnowszej publikacji autora. Spotkanie poprowadzi dziennikarz Kamil Bałuk, który publikował m.in. w Dużym Formacie.

Od lat nazwisko Filipa Springera pojawia się w najważniejszych polskich tytułach prasowych. Jest stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2010) oraz programu Młoda Polska Narodowego Centrum Kultury (2012). Swoje prace prezentował na wystawach w Poznaniu, Warszawie, Łodzi, Gdyni, Lublinie i Jeleniej Górze. Springer znalazł się także w finale Nagrody Literackiej Nike 2012. Za głośne „13 pięter” z zeszłego roku otrzymał nominację do nagrody Śląski Wawrzyn Literacki. Został także laureatem trzeciej edycji konkursu stypendialnego dla młodych dziennikarzy im. Ryszarda Kapuścińskiego.

W 2015 roku nakładem Wydawnictwa Czarne ukazała książka „Hawaikum. W poszukiwaniu istoty piękna”, bedąca zbiorem esejów dotyczących nieoczywistych kategorii kiczu i tandety. Wśród tekstów znalazło się „Brakujące słowo” Filipa Springera. W „Księdze zachwytów” reportażysta kontynuuje swoją podróż po często brzydkiej, ale też fascynującej Polsce. Pochyla się nad historią polskiego gustu czy sposobami myślenia o przestrzeni.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News