Spontaniczna sesja Davida Bowie i Elizabeth Taylor, której nie widzieliście

Czarno-białe zdjęcie kobiety i mężczyzny patrzących na siebie

Spontaniczne fotografie powstały w 1974 roku, gdy amerykańska aktorka Elizabeth Taylor pracowała akurat na planie amerykańsko-rosyjskiej produkcji The Blue Bird.

Zdjęcia do filmu były kręcone w Moskwie, a produkcja opowiadała o dwóch biednych dzieciach, które poszukiwały tytułowego Niebieskiego Ptaka Szczęścia. Dodatkowo dzieci posiadały magiczny kapelusik z diamentem, który pozwalał im na wzywanie duchów dowolnych przedmiotów, czy ludzi – zarówno żywych, jak i martwych.

Taylor miała nadzieję, że uda się jej przekonać reżysera do zaangażowania Bowiego w wyżej wspomnianą produkcję. Dlatego też poprosiła swojego przyjaciela, fotografa Terry’ego O’Neila, żeby przyprowadził Bowiego do domu reżysera w Beverly Hills na przesłuchanie.

Bowie pojawił się spóźniony całe dwie godziny, co rozwścieczyło Taylor. Zamiast jednak podburzać dodatkowo atmosferę, O’Neil wyciągnął swój aparat i uwiecznił Davida i Elizabeth na kilku wspólnych fotografiach.

Bowie co prawda nie otrzymał roli, ale dzięki tej próbie możemy teraz cieszyć oczy tymi pięknymi fotografiami.

Zobacz także: Sesja zdjęciowa przedstawiająca wycieńczonego od kokainy Davida BowiegoCzarno-białe zdjęcie kobiety i mężczyzny palących papierosa Czarno-białe zdjęcie kobiety i mężczyzny palących papierosa Czarno-białe zdjęcie kobiety i mężczyzny palących papierosa Czarno-białe zdjęcie kobiety i mężczyzny palących papierosa

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News