Społeczeństwo z perspektywy nowojorskiego metra w latach 80.

zdjęcie przedstawia cztery kobiety siedzące wewnątrz wagonu pociągu

Chcielibyście przenieść się, choć na chwilę, do czasów schyłku ery hipisów? Chcielibyście zobaczyć jak w luce po nich rodzi się kultura hip-hop? Chcielibyście zobaczyć stolicę świata tamtych czasów? Voilà!

Tego niewątpliwego zaszczytu możecie dostąpić dzięki szwajcarskiemu fotografowi Willy Spiller. Będąc nowojorskim rezydentem w latach 1977-1984 wykonał on serię zdjęć ukazujących życie w podziemnej kolejce. Jego prace doskonale uwieczniają ducha tamtych lat, przesiąkniętego nihilizmem, beztroską i wszędobylską brudną estetyką.

Zbiór fotografii Hells on Wheels po raz pierwszy został wydany w 1984 roku. Dziś podziwiać go możemy w wersji reedytowanej z roku 2016.

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

na zdjęciu znajduje się wnętrze wagonu pociągu, wypełnione przez tłum ludzi zdjęcie przedstawia zatłoczony wagon pociągu zdjęcie przedstawia pociąg wjeżdżający na stację i ludzi stojących przy krawędzi peronu zdjęcie przedstawia dwie młode kobiety siedzące naprzeciw siebie wewnątrz wagonu zdjęcie przedstawia dwie kobiety idące wzdłuż tunelu zdjęcie przedstawia mężczyznę stojącego na krawędzi peronu zdjęcie przedstawia ludzi czekających na pociąg zdjęcie przedstawia dwie kobiety i dwóch mężczyzn siedzących wewnątrz wagonu pociągu zdjęcie przedstawia dwóch policjantów i fragment wagonu pociągu

        

Tekst: Krzysztof Jędrzejczyk

5/5 - (1 vote)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News