Spojrzenie Diesing

Agnieszka Diesing emocje i komentarze na temat zastanej rzeczywistości wyraża za pomocą ilustracji. Jedna kartka z kalendarza – jeden obraz. Tak więc poniedziałkowym „bad breakfast” jest dla niej rysunek krwistoczerwonych muchomorów, a 15 sierpnia strona ozdobiona będzie wizerunkiem Maryi w stroju moro.

Diesing jest absolwentką gdańskiej i warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych i cenioną polską rysowniczką. Prócz działalności stricte artystycznej projektuje plakaty dla lokali i klubów (m.in. dla warszawskiego 1500m2 czy sopockiego Sfinksa). Zajmuje się także fotografią, nagrywa klipy reklamowe, współpracuje z wytwórnią muzyczną Otake Records i Alkopoligamią, dla której tworzy autorskie nadruki na ubrania. Zaprojektowała printy na koszulkach Boli (Oli Bajer) i okładkę płyty Williana Malcolma czy zespołu Lemon. W 2012 roku stworzyła serię zmywalnych tatuaży, której premiera miała miejsce na berlińskim Fashion Weeku.

Swoją twórczością artystka dzieli się na Facebooku, Instagramie i portalu Tumblr. Do tworzenia  ilustracji używa przede wszystkim akwareli i cienkopisów, jednak potrafi też sprawnie miksować inne techniki, nie zamykając się na jedną metodę twórczą.

a.1.

a.10.

a.11.

a.13.

a.14.

a.15.

a.2.

a.16.

a.3

a.5.

a.7.

a.8.

a.9.

a.6.

a.4.

zdjęcia | http://diesingillustration.tumblr.com/

tekst | Kinga Sabak

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News