Categories: modaviral

Spinki do włosów imitujące rośliny

Niezbadane są ścieżki wyznaczane przez modę. Nowy trend, co nikogo nie zdziwi, swoje źródła ma w Chinach i polega na wpinaniu we włosy spinek z kiełkami i kwiatami. 

Trendy modowe zmieniają się w ostatnich latach bardzo szybko i niejednokrotnie zaskakują swoją dziwnością. Po zjawisku normcore, bonnetcore (noszenie czepków z epoki wiktoriańskiej) czy tajwańskiej modzie bagcore, polegającej na przywdziewaniu toreb na zakupy zamiast koszulki, nadeszła pora na sproutcore – tendencję urozmaicania swojej fryzury roślinnymi spinkami.

Seria akcesoriów ma stwarzać iluzję prowadzenia „uprawy na głowie”. Po wpisaniu na Instagramie mandaryńskiego hasztaga #豆芽, co oznacza „kiełki fasoli”, mamy okazję obejrzeć całe albumy zdjęć dziewcząt, które takowymi imitacjami ozdabiają włosy. Okazuje się jednak, że trend spodobał się nie tylko płci pięknej. Roślinki wpinają sobie zarówno starsi, jak i młodsi, chłopcy i dziewczęta. Brytyjski portal Metro upatruje źródeł tej dosyć komicznej mody w kreskówce „Pleasant Goat and the Big Big Wolf”.

Wszyscy, którym spodobały się spinki z kiełkami, roślinami, biedronkami czy grzybkami, mogą je nabyć na eBay’u za jedyne 0,63 £.

Chociaż pomysł może wydawać się dosyć dziwaczny, trzeba przyznać, że jest uroczy i przypomina lata dziecięce, kiedy to większość dziewczynek nosiła fantazyjne upięcia we włosach.

tekst | Alicja Cembrowska

Komentarze
Rate this post
kris

Recent Posts

Dlaczego kreatory www ciągle zyskują na popularności? Jak wybrać najlepsze narzędzie?

Jeśli chcesz stworzyć własną stronę internetową, masz do wyboru dwie drogi: albo zwrócisz się do…

3 dni ago

Nowy album Florence + the Machine „Dance Fever” – bajka w 14 utworach

Jeden z najoryginalniejszych zespołów brytyjskich, Florence + the Machine powraca z baśnią zainspirowaną zjawiskiem tanecznej…

3 dni ago

Taco Hemingway powraca z podwójną siłą

Tak, dobrze przeczytaliście. Po ponad dwóch latach wymuszonej przerwy, Taco Hemingway powrócił na scenę. Trasa…

4 dni ago

Dlaczego kochamy krew i łzy? Fenomen true crime

Podcasty opowiadające o brutalnych morderstwach, rozczłonkowanych zwłokach i ludziach znikających w niewyjaśnionych okolicznościach na stałe…

4 dni ago

Active Noise Canceling – historia redukcji hałasu od 1933 roku…

Słuchawki z redukcją szumów są popularne od kilku lat, ale zastanówmy się, jak to działa…

5 dni ago

Co dzieje się z Aniołkami Victoria’s Secret?

Aniołki Victoria’s Secret to legendy świata mody i modelingu. Najpiękniejsze kobiety świata, o idealnych proporcjach…

5 dni ago