Strona główna art Śpiący artysta. Poznajcie mężczyznę, który tworzy zjawiskowe obrazy, ale tylko, kiedy śpi

Śpiący artysta. Poznajcie mężczyznę, który tworzy zjawiskowe obrazy, ale tylko, kiedy śpi

Jeśli dotychczas nie odkryliście żadnego drzemiącego w Was talentu, nie musi to wcale oznaczać, że go nie posiadacie. Może po prostu pojawia się on tylko wtedy, gdy śpicie.

44-letni Lee Hadwin został obdarzony przez los nietypowym talentem. Mężczyzna tworzy portrety celebrytów, klasyczne akty, oszałamiające prace abstrakcyjne, ale… wyłącznie, gdy śpi. Pochodzący z Walii mężczyzna przyznał, że po przebudzeniu nie potrafi nic narysować, a w szkole średniej z plastyki otrzymywał najgorsze możliwe stopnie.

Wszystko zaczęło się, gdy Hadwin miał zaledwie 4 lata. Po zaśnięciu wstawał i zaczynał bazgrać po ścianach swojego pokoju, a nawet potrafił zejść na dół po schodach i rysować na ścianach salonu. Rodzice zaniepokojeni dziwnym zachowaniem syna, który po faktycznym przebudzeniu następnego poranka nic nie pamiętał, zabrali go do lekarza. Ten stwierdził, że chłopiec po prostu lunatykuje, a trakcie tego, jakimś sposobem budzi się w nim artystyczny talent.

Mój umysł śpi, ale moje ciało jest w stanie przebudzenia – powiedział Hadwin.

Gdy miał 15 lat, jego nocne przygody z lunatykowaniem zaowocowały trzema portretami Marilyn Monroe. Jednak dopiero po 2000 roku, jego pracami zaczęło interesować się szersze grono i zwrócił na siebie uwagę jako Śpiący Artysta. Zaczęło się na lokalnej bibliotece, a skończyło na globalnym uznaniu w świecie sztuki.

Mężczyzna został przebadany przez ekspertów od snu ze Szkocji i Japonii, którzy chociaż udokumentowali jego działania, nie są w stanie wyjaśnić, w jaki sposób mężczyzna zyskuje zdolność artystyczną, która znika zaraz po przebudzeniu.

Co więcej, poza uznaniem, mężczyzna zaczął zarabiać na swojej nocnej sztuce – tutaj ciekawostka: jeden z obrazów został sprzedany za 125 tysięcy dolarów.

Komentarze
Rate this post
Exit mobile version