Categories: artludziemiasto

Śpiący artysta. Poznajcie mężczyznę, który tworzy zjawiskowe obrazy, ale tylko, kiedy śpi

Jeśli dotychczas nie odkryliście żadnego drzemiącego w Was talentu, nie musi to wcale oznaczać, że go nie posiadacie. Może po prostu pojawia się on tylko wtedy, gdy śpicie.

44-letni Lee Hadwin został obdarzony przez los nietypowym talentem. Mężczyzna tworzy portrety celebrytów, klasyczne akty, oszałamiające prace abstrakcyjne, ale… wyłącznie, gdy śpi. Pochodzący z Walii mężczyzna przyznał, że po przebudzeniu nie potrafi nic narysować, a w szkole średniej z plastyki otrzymywał najgorsze możliwe stopnie.

Wszystko zaczęło się, gdy Hadwin miał zaledwie 4 lata. Po zaśnięciu wstawał i zaczynał bazgrać po ścianach swojego pokoju, a nawet potrafił zejść na dół po schodach i rysować na ścianach salonu. Rodzice zaniepokojeni dziwnym zachowaniem syna, który po faktycznym przebudzeniu następnego poranka nic nie pamiętał, zabrali go do lekarza. Ten stwierdził, że chłopiec po prostu lunatykuje, a trakcie tego, jakimś sposobem budzi się w nim artystyczny talent.

Mój umysł śpi, ale moje ciało jest w stanie przebudzenia – powiedział Hadwin.

Gdy miał 15 lat, jego nocne przygody z lunatykowaniem zaowocowały trzema portretami Marilyn Monroe. Jednak dopiero po 2000 roku, jego pracami zaczęło interesować się szersze grono i zwrócił na siebie uwagę jako Śpiący Artysta. Zaczęło się na lokalnej bibliotece, a skończyło na globalnym uznaniu w świecie sztuki.

Mężczyzna został przebadany przez ekspertów od snu ze Szkocji i Japonii, którzy chociaż udokumentowali jego działania, nie są w stanie wyjaśnić, w jaki sposób mężczyzna zyskuje zdolność artystyczną, która znika zaraz po przebudzeniu.

Co więcej, poza uznaniem, mężczyzna zaczął zarabiać na swojej nocnej sztuce – tutaj ciekawostka: jeden z obrazów został sprzedany za 125 tysięcy dolarów.

Komentarze
Rate this post
Justyna Vanderberg

Recent Posts

Trampki męskie w eleganckiej odsłonie – stylizacje

Trampki męskie to uniwersalny dodatek, którego nie powinno zabraknąć w żadnej szafie. Jak się okazuje,…

1 dzień ago

Strefa czystego transportu w Warszawie od lipca 2024

Masz auto z 2005 roku albo starsze? Od lipca 2024 nie wjedziesz nim do centrum…

3 dni ago

Soccer Mommy śpiewa w grze The Sims 4: Licealne lata

The Sims to wyjątkowa gra pod kątem muzycznym, ponieważ na przestrzeni lat coraz więcej artystów…

3 dni ago

Chora na siebie – czarna komedia [Zapowiedź]

Zapowiada się przezabawna komedia o świecie, w którym wszyscy walczą o popularność. Tu nie chodzi…

4 dni ago

Czy filmy lepsze od książek istnieją? 7 przykładów

Czy filmy lepsze od książek istnieją? – to pytanie, które zazwyczaj zanika pod wpływem licznych…

4 dni ago

Niebezpieczni dżentelmeni. Witkacy i nic więcej? [recenzja]

Pierwsze zapowiedzi filmu Niebezpieczni dżentelmeni były naprawdę intrygujące. Zagadka kryminalna z (przyszłymi) tuzami polskiej nauki…

1 tydzień ago