Sound Ostateczny: koncert ŻAL w CH25 już w sobotę!

Czarno-białe zdjęcie dwóch chłopaków

Sobotni wieczór w klubie CH25 będzie miał psychodeliczno-transowe zabarwienie poświęcone muzyce, która z jednej strony w tradycyjny sposób podchodzi do piosenki, a z drugiej, inspiruje się eklektycznymi nowinkami. Przedstawiamy Wam duet ŻAL.

ŻAL to warszawski duet elektroniczno – wokalno – gitarowy, złożony z Jakuba BuchneraAleksandra Żurowskiego. Grają sympatyczną taneczno-piosenkową muzykę dobrą do nucenia i stukania nóżką. Wintydżową taneczną elektronikę rodem z lat 80. okraszają brudnymi gitarowymi solówkami. Już 1 czerwca 2017 chłopcy wydają swoją pierwszą LP Teodor.

W ich instrumentarium wchodzą: analogowa drummaszyna, monofoniczny analogowy syntezator i pętle nagrane na ciepłych analogowych syntezatorach, oraz gitara i wokal. Ich muzyka przywodzi na myśl takie legendy jak New Order, Bronski Beat, Massive Attack czy David Bowie.

ŻAL zagra 22 kwietnia, w warszawskim klubie CH25, w ramach szóstej odsłony cyklu koncertów, o nazwie Sound Ostateczny. Poza ŻALem zagra ukraiński Love’n’Joy oraz The Moondogs z Poznania. Więcej informacji znajdziecie bezpośrednio na stronie wydarzenia – TUTAJ.

Komentarze
Rate this post