„Solidarność jajników” to pusty frazes? Jak pokazały badania, największymi wrogami kobiet są one same

Trzy dziewczyny w koszulkach Girls support girls

Chociaż ostatnie lata i akcja #MeToo przyczyniła się do tego, że część mężczyzn nauczyła się traktować kobiety z szacunkiem, okazuje się, że to wcale nie mężczyźni są głównym wrogiem kobiet.

Solidarność jajników, girl power, sisterhood — te wszystkie zwroty brzmią pięknie i reprezentują ideę wzajemnego wsparcia kobiet. Czy na pewno? Jak pokazały badania opublikowane w dzienniku Social Psychology, kobiety równie często, jak mężczyźni wypowiadają się w negatywny sposób o aktywnych seksualnie koleżankach.

Badacze poprosili prawie 4,5 tysiąca kobiet i mężczyzn mieszkających w USA, w przedziale wiekowym 18-35, o wypełnienie ankiety. Pytania dotyczyły opinii na temat bliskiej osoby, która nie kryje się ze swoją seksualnością. Ankieta kazała ocenić wartości, upodobania, osiągnięcia oraz poziom inteligencji tej osoby.

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

https://www.instagram.com/p/BqnnguHgzvK/

Jak się okazało, im więcej partnerów seksualnych miała opisywana koleżanka, tym gorzej była oceniana przez swoje tak zwane siostry.

Oceniając kogoś na podstawie zachowań seksualnych czy reputacji, trzeba być szczególnie ostrożnym i pamiętać, że ktoś może tak samo ocenić cię. Jest to szczególnie ważne w dzisiejszych czasach, gdy często na jaw wychodzą sprawy związane z molestowaniem seksualnym i innymi nadużyciami — powiedział Michael J. Marks z Uniwersytetu w Nowym Meksyku.

W grudniu pojawiły się także wyniki badań opublikowane przez Evolution and Human Behavior, które pokazały, że kobiety oceniają inne kobiety pod względem seksualności, dużo ostrzej niż robią to mężczyźni.

W tym badaniu, 1000 kobiet i mężczyzn mieli za zadanie wziąć udział w grze ekonomicznej, najogólniej mówiąc, polegającej na podejmowaniu decyzji — coś jak Monopoly. Wszyscy zostali poinformowani, że grają z kobietą, która znajduje się po drugiej stronie monitora. Tak naprawdę, grali z komputerem. Wirtualni przeciwnicy byli pokazani w dwóch opcjach: jako konserwatywna kobieta z minimalnym makijażem i ta druga, bardziej wyzwolona, z mocnym makijażem.

Czytaj również: Dlaczego masturbacja wśród kobiet jest nadal tematem tabu?

https://www.instagram.com/p/BsKV_gBngY3/

Zarówno kobiety, jak i mężczyźni mniej chętniej podejmowali decyzję o transakcjach, gdy grali z kobietą, która miała na sobie bardziej odważny strój i makijaż. Jednak tylko kobiety były skłonne do karania swoich przeciwników — nawet jeśli oznaczało to, że same też nie zarobią w tej wirtualnej grze. Tylko kobiety całkowicie odmawiały dawania pieniędzy swoim przeciwniczkom. Wolały zrezygnować z szansy zarobienia gotówki, niż wesprzeć seksowną przeciwniczkę.

Jeszcze inne badania wykazały, że bezmyślne plotkowanie kobiet o innych kobietach jest wyrazem pasywnego samozaspokajania i zdarza się to przede wszystkim w miejscach pracy. Może w takim razie, postanowieniem na 2019 powinno być propagowanie prawdziwej idei solidarności jajników, która nie będzie tylko pustym frazesem?

https://www.instagram.com/p/BsI7XDMH8e9/

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News