Socha nokautuje Banksy'ego

 

tumblr_n4n3leozYQ1rb1rgoo10_1280

 

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Za tzw. „Cough Gag”, czyli zabawną, zmieniającą się z odcinka na odcinek czołówkę kultowego „The Sipsons” odpowiedzialni byli najlepsi. W historii serialu tworzyli ją m. in. Bill Plympton, Guillermo del Toro, Sylvian Chomet i Banksy. Efekty ich pracy nie umywają się jednak do niedawno wyemitowanej animacji polskiego artysty Michała Sochy, z miejsca określonej przez branżowy portal Cartoon Brew jako najbardziej twórcza czołówka w historii „Simpsonów”.

 

Serial „The Simpsons” na obecną chwilę liczy ponad 500 odcinków, z których większość rozpoczyna się charakterystycznym, animowanym gagiem. Ze względu na to, artyści przed przystąpieniem do pracy wykazać muszą się nie tylko znakomitymi umiejętnościami technicznymi i plastycznymi, ale także ogromną wyobraźnią oraz twórczym i oryginalnym podejściem do zadanego tematu. Zgodnie z sugestiami producentów serialu animacja stylistycznie nawiązuje do wcześniejszego filmu Sochy – „Laska”.

 

Praca nad całym projektem trwała około pięciu miesięcy, a sam proces tworzenia około minutowej animacji w Studiu BrosFX zajął dwa miesiące. Ponadto, jak wyczytać możemy na stronie internetowej artysty „zanim jednak zaczęła się praca nad filmem, trzeba było przedstawić kilka naprawdę mocnych pomysłów na scenariusz i parę dobrych rozwiązań graficznych. Droga do finalnego efektu była długa i niełatwa.”

 

https://www.youtube.com/watch?v=DIKrfS1lxts

Michał Socha (rocznik 1981) jest absolwentem grafiki warszawskiej ASP, którą ukończył z wyróżnieniem w 2008 roku na specjalizacji Animacja. Mieszka, pracuje i tworzy w Warszawie. Jest autorem kilku krótkich filmów animowanych takich jak„Laska” , „Odlot” „Koncert” które zostały wyróżnione na Polskich i Międzynarodowych festiwalach m.in. Annecy International Animated Film Festival, Ottawa International Animation Festival , Cracow Film Festival. Od kilku lat specjalizuje się w tworzeniu efektów specjalnych i animacji na potrzeby produkcji kinowej i telewizyjnej. Obecnie współtworzy z braćmi – Kubą Sochą i Bartkiem Sochą, studio animacji BrosFX

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News