Snowboardowa Kinoteka

W ostatni dzień września odbyła się polska premiera dwóch wyjątkowych filmów – „Sexual Snowboarding: Master Bay Table” i „BYND x MDLS The Movie”. Warszawska Kinoteka pękała w szwach. W końcu nie co dzień nadarza się okazja do obejrzenia prawdziwych riderskich filmów i spotkania na premierze najlepszych na świecie freestyl’owych snowboardzistów, którzy wystąpili w obu produkcjach.

Na specjalne zaproszenie Monster Energy do Warszawy przyjechali riderzy występujący w filmach w głównych rolach – bracia Eiki Helgason i Halldor Helgason z Islandii oraz Kevin
Bäckström i Tor Lundström ze Szwecji. To zawodnicy, których nikomu nie trzeba przedstawiać. Od lat wskakują na podium najważniejszych zawodów freestyle snowboardowych, rywalizując ze sobą choćby na Winter X Games oraz w World Snowboard Tour. Nietrudno się domyślić, że każdy, kto lubi czasem chwycić za deskę, nie mógł przegapić takiego spotkania. Emocje nie ustępowały wcale tym towarzyszącym eventom sportowym! Jeszcze przed wieczornym seansem bracia Helgasonowie oraz Bäckström i Lundström wpadli także na szybką sesję na rampach do parku trampolin Hangar 646, gdzie również czekali na nich fani chcący się spotkać z legendami snowboardu. Chętnych na pamiątkowe fotki nie brakowało.

Monster

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Premiera obu filmów w Warszawie była częścią europejskiego touru promującego obie produkcje, a podróżująca monsterowym tour busem, niczym najprawdziwsze gwiazdy rocka, ekipa przejechała kawał Europy. Wystartowali w Londynie, by następnie, w przeciągu nieco ponad tygodnia, odwiedzić Sztokholm, Talin, Warszawę, Berlin, Pragę oraz Innsbruck. Szalona trasa! Przystanek w Polsce był jednym z najmocniejszych punktów całego touru. Pokazał to wieczór premiery. Sala w Kinotece z trudem mieściła wszystkich zainteresowanych, a kolejka po autografy i wspólne selfie po premierze nie miała końca.

Co więcej, żeby wejść na pokazy Sexual Snowboarding oraz BYND x MDLS, niektórzy fani kupowali bilety na inne filmy, byle tylko dostać się do Pałacu Kultury i Nauki. Nieźli spryciarze! Nie uwierzylibyśmy, gdybyśmy nie widzieli tego na własne oczy. To, co działo się w Kinotece, przeszło najśmielsze oczekiwania organizatorów, a nie trzeba dodawać, że te zawieszone były naprawdę wysoko. Tak wielu zajawkowkowiczów PkiN dawno nie gościł.Afterparty po premierze odbyło się w klubie Miłość przy ul. Kredytowej 9. Najlepszy melanż jesieni trwał do bialego rana i trudno go opowiedzieć w jakikolwiek sposób. Tylu ludzi, których łączy tak wiele – coś pięknego. Wszystko co dobre, kiedyś się jednak kończy. Zwykle niestety za szybko. Poranek nie należał do najlżejszych, ale konieczny odjazd do Berlina brutalnie wyrwał wszystkich z tego istnego szaleństwa.

Monster

Powrót do rzeczywistości nie był łatwy, ale nabuzowani pozytywną energią riderzy z pewnoscią długo będą wspominać niesamowity czas, który spędzili z polskimi fanami. Komu nie udało się pojawić na oficjalnej premierze, niech żałuje. Warszawa zamieniła się 30 września w prawdziwą stolicę snowboardu, a zewsząd słychać było głosy, że filmy mocno rozbudziły sportowe apetyty i wszyscy czekają już z niecierpliwością na rozpoczęcie nowego sezonu.

Jeżeli ktoś chciałby choć w pewnym stopniu nadrobić zaległości, niech koniecznie obejrzy BYND x MDLS na vimeo (https://vimeo.com/141657423) i to zupełnie za darmo. Sami przekonajcie sie, o co tyle szumu! Ostrzegamy przed grożącym niebezpieczeństwem: seans może spowodować natychmiastową potrzebę złapania za deskę. Przypominy tylko: co złego, to nie my!

Zdjęcia: Maksym Rudnik

5/5 - (1 vote)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News