SNEAKER OF THE WEEK #9

Na początku lat 90. do sklepów trafiły Puma Disc Blaze, które miały zrewolucjonizować rynek i namieszać wśród sneakersów. Od tej pory kultowe buty systematycznie zyskują wiernych fanów na całym świecie.

Sznurówki zostały zastąpione plastikowym dyskiem z małym guziczkiem. Wystarczy go przekręcić, a but dopasuje się do stopy przy pomocy kilku naciągniętych żyłek. Zwykle samo sznurowanie nie pochłania zbyt dużo czasu, ale na drodze często staje nam wielki supeł, który nieco komplikuje sprawę.

Kolejną wprowadzoną nowością była podeszwa z technologią trinomic – poduszką powietrzną, której zawdzięczamy lepszą amortyzację i stabilność. Buty wyprodukowano w kilku krzykliwych barwach, które podbijały parkiety w kolorowych latach 90.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Niestety po jakimś czasie Disc Blaze zostały wycofane z powodu zbyt wysokich kosztów. Fanom ciężko było pożegnać się z ulubionymi sneakersami, dlatego popularne Pumy zaczęły znikać z półek sklepowych w błyskawicznym tempie.

Po głośnej kampanii “Bring it back” biegowe buty z małym obrotowym dyskiem powróciły w 2011 roku w nowych, limitowanych wersjach.

Teraz nadszedł czas na wyjątkową kolaborację z ilustratorką Sophią Chang. Amerykańska artystka ma za sobą kilka ciekawych projektów, którymi ściągnęła na siebie uwagę całego świata. W swoich pracach wykorzystuje wiele form przekazu, tworząc z nich jedną, zaskakującą całość.

 

sophia-chang-x-puma-2014-summer-disc-blaze-collection-1

sophia-chang-x-puma-2014-summer-disc-blaze-collection-2

 

Chang postanowiła złagodzić skomplikowaną estetykę buta. Wybierając kolory: niebieski, biały i czarny dla nowych Disc Blaze Lite, uprościła fason sneakera złożonego z kilku futurystycznych elementów.

 

sophia-chang-x-puma-2014-summer-disc-blaze-collection-5

 

Złote detale wystąpiły w postaci napisów “Brooklynite” na podeszwie oraz “BELIEVE THE HYPE” na pięcie oraz języku. Disc Blaze Lite zostały wykonane z wysokiej jakości skóry oraz zamszu.

 

sophia-chang-x-puma-2014-summer-disc-blaze-collection-3

 

“Brooklynite” dostępne są w sklepach od 1 sierpnia, w Polsce będziemy mogli nabyć ich czarną wersję kolorystyczną.

 

Tekst | Monika Nowińska i Jakub Wróbel

Zdjęcia | http://hypebeast.com/

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News