Snajper

Wielki Clint Eastwood i oparta na faktach historia o amerykańskim snajperze, Chrisie Kyle’u. Najnowszy film legendy srebrnego ekranu już niedługo na ekranach polskich kin! 

Snajper” zadebiutował 11 listopada 2014r. na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Amerykańskiego Instytutu Filmowego. W trakcie kilku pierwszych dni wyświetlania w kinach zarobił ponad 100 milionów dolarów. Z takim wynikiem bez cienia wątpliwości ustanowił dystrybucyjny rekord otwarcia. Pod tym względem jest to także najlepszy film 84-letniego Eastwooda typowany na czarnego konia tegorocznych Oscarów.

Film opowiada prawdziwą historię amerykańskiego wojskowego, który podczas misji w Iraku zastrzelił 255 osób (Pentagon potwierdza oficjalnie 160), stając się najskuteczniejszym snajperem w historii Stanów Zjednoczonych. W rolę głównego bohatera wciela się Bradley Cooper, a scenariusz oparty jest na bestsellerowej autobiografii żołnierza wydanej niecały rok przed jego śmiercią (2012 r.). Kyle zginął 2 lutego 2013r. w wyniku postrzału z rąk żołnierza cierpiącego na zespół stresu pourazowego.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Od 20 lutego film będzie można zobaczyć w Polsce.

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News