Smutna wiadomość. Na świecie zostało już tylko 7500 gepardów

Zdjęcie geparda ze zbliżenia

Są jednymi z najpiękniejszych i najstarszych gatunków kotów na świecie. Potrafią się poruszać z zapierającą dech w piersiach prędkością i od wieków fascynują ludzi.

Królestwo zwierząt bez gepardów byłoby o wiele uboższe, jednak wkrótce ta wizja może stać się faktem. Wskutek utraty siedlisk, nielegalnego handlu i ludzkiej ingerencji w populację, gepardy znajdują się ogromnym niebezpieczeństwie.

https://www.instagram.com/p/BzE6bQRhw-O/

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

Jak donosi The Telegraph, na wolności w tej chwili znajduje się mniej niż 7500 gepardów, a 90% populacji wymarło w trakcie ostatniego stulecia. Najwięcej przedstawicieli tego gatunku można odnaleźć aktualnie w Namibii, kraju Afryki Subsaharyjskiej – na wolności żyje tam około 1500 gepardów.

Musimy zrobić wszystko, by ocalić te zwierzęta. Nie chcemy więzić gepardów, jednak jeśli będzie to koniecznie, musimy przygotować im odpowiednie warunki, włączając w to jedzenie i wszelkie udogodnienia – mówi dr Marker, współzalożycielka Cheetah Conservation Fund.

https://www.instagram.com/p/Bxv-aHyFdCI/

Według informacji National Geographic, do niedawna gepardy można było odnaleźć we wszystkich krajach Afryki oraz w wielu krajach azjatyckich. Obecnie można je znaleźć jedynie w Angoli, Namibii, Zimbabwe, Botswanie, RPA i Mozambiku.

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News