Smolna, Jimek i „Atak Paniki”: premiera muzyki filmowej w klubie techno

Plakaty zapowiadające film Atak Paniki i imprezę na Smolnej

Już 11 stycznia w warszawskim klubie Smolna Radzimir Dębski pojawi się z kolejnym zaskakującym projektem. Tym razem kompozytor wystąpi bez orkiestry symfonicznej i wykona muzykę z filmu Atak Paniki.

Atak Paniki to brawurowa komedia, w której nic nie jest tym, czym się wydaje, a codzienność zamienia się w czyste wariactwo. W produkcji zagrali m.in. Magdalena Popławska, Artur Żmijewski, Dorota Segda czy Grzegorz Damięcki. Film, który został okrzyknięty przez krytyków nowym polskim klasykiem wejdzie do kin już 19 stycznia 2018 roku.

Ale już ponad tydzień wcześniej będziecie mogli wziąć udział w podwójnym wydarzeniu – przedpremierowym pokazie filmu w warszawskim kinie Atlantic o godzinie 20:00 oraz w LIVE ACT w wykonaniu JIMKA w klubie Smolna o 22:00.

będzie to najdziwniejsza premiera muzyki filmowej w historii. Brzmienia towarzyszące filmowi są transowe, hipnotyczne, dysonansowe. Stworzone wyłącznie z akustycznych instrumentów. Preparowane, przestrojone fortepiany, ćwierćtonowe pochody orkiestry smyczkowej, mlaszczące, anatomiczne bliskie kalimby i walihy. Nawet Fryderyk Chopin nie ustrzegł się „Ataku Paniki”, a ikoniczne Preludium e-moll w filmie broni się przed atakiem muzyki z filmu doprowadzając do finałowej orgii dysonansu, która doprowadzała widzów Festiwalu Filmowego w Gdyni do śmiechu przez łzy. Jest to takie techno, którego nie bałbym się puścić Krzysztofowi Pendereckiemu. A jak techno… to tylko Smolna! – mówi Jimek.

Bilety na seans oraz imprezę dostępne są w bileterii Eventim. Liczba miejsc jest ograniczona! Oficjalne wydarzenie, tutaj: https://www.facebook.com/events/1990976411167053/

Komentarze
Smolna, Jimek i „Atak Paniki”: premiera muzyki filmowej w klubie techno
Oceń artykuł