Smolik i Kev Fox zagrają w Stacji Mercedes

Dwóch mężczyzn, jeden ma czarny kapelusz, drugi rudą brodę

Już w najbliższy piątek w Stacji Mercedes wystąpią Smolik i Kev Fox. Ich wydana jesienią zeszłego roku płyta nagrodzona została Fryderykiem w kategorii alternatywny album roku. Jeśli nie mieliście jeszcze okazji usłyszeć materiału ze „Smolik/Kev Fox” na żywo, musicie wpaść na Powiśle.

Smolika nikomu przedstawiać nie trzeba. Od wielu lat to bardzo ważna postać na polskim rynku muzycznym. Kompozytor, multiinstrumentalista, producent i klawiszowiec najbardziej znany jest ze współpracy z najważniejszymi artystami rodzimej sceny m.in. z Kasią Nosowską i Hey, Moniką Brodką, Justyną Steczkowską czy Robertem Gawlińskim. Z tym ostatnim łączy go dodatkowo zespół Wilki.

Kev Fox jest brytyjskim wokalistą, gitarzystą, a także kompozytorem. W Polsce zamieszkał trochę przypadkiem. Po tym, jak zdecydował, że nie chce już żyć w Wielkiej Brytanii, szukał dla siebie miejsca. Do Warszawy trafił… przez Davida Bowiego oraz Iggy’iego Poppa, którzy często ją wspominali. Obsesja na punkcie Bowiego sprawiła, że stolicę Polski Fox widział jako miejsce magiczne i tajemnicze. Od naszego kraju – jak sam przyznaje – szybko się uzależnił. Pomieszkiwał też m.in. w Poznaniu i Tucznie.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Na piątkowym koncercie usłyszymy oczywiście kompozycje z ich debiutanckiego krążka.

5/5 - (1 vote)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News